Pirkėjai vėl viliojami neva „gydančiu“ aliejumi

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nustatė, kad UAB „Rudugys“ internetiniame puslapyje www.aliejus.com skelbė informaciją apie aliejų gydomąsias savybes,  pažeidžiant Lietuvos Respublikos Reklamos įstatymą, vartojant sveikatingumo teiginius, nurodant jų gydomąsias ar nuo ligų saugančias savybes.

Internetiniame puslapyje vartojami teiginiai apie aliejų pvz.: „Graikinių riešutų aliejus“ – „<…> gydo žarnyno ir skrandžio opas; gydo tuberkuliozę esant uždegiminiams procesams bronchuose ir plaučiuose; didina organizmo pasipriešinimą radiaciniam apšvitinimui, pašalina iš organizmo radionuklidus, turi priešnavikinį poveikį, sulėtina senėjimo procesus, pakelia gyvybinį organizmo aktyvumą“, „Erškėtuogių aliejus“ – „<…> veikia kaip antidepresantas, įveikiantis neryžtingumą ir suteikiantis pasitikėjimo savimi; stiprina kraujagyslių sieneles, neleidžia aterosklerotiniams procesams jų užkimšti; puikiai atstato pažeistą odą, gydo nudegimus, randus, lėtina odos senėjimą; ramina, normalizuoja odos ir prakaito liaukų darbą“ ir t.t. – yra neleistini, nes aliejai nėra vaistiniai preparatai.

Visa patikrinimo medžiaga buvo perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, kuri už Reklamos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 1 punkto pažeidimą UAB „Rudugys“ skyrė 5500 litų baudą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>