Pirkdami produktus iš Japonijos, skaitykite etiketes – radiacijos kol kas nėra

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  informuoja, kad atsižvelgiant į nuolat kintančią situaciją Japonijoje, o taip pat ir į Europos Komisijos pateiktas rekomendacijas, sustiprinama iš Japonijos į Lietuvą importuojamų pašarų ir gyvūninio maisto (ypač žuvininkystės produktų) kontrolė.

Visiems Japonijos kilmės maisto ir pašarų produktams, prieš leidžiant juos teikti į rinką, turės būti atlikti radiologiniai tyrimai. Šią kontrolę vykdys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinių padalinių bei pasienio veterinarijos postų pareigūnai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos turimais duomenimis,  maisto produktų importuojamų iš Japonijos į Lietuvą kiekiai yra labai maži. Pavyzdžiui, 2010 metais į Lietuvos Respubliką iš Japonijos buvo įvežta 19 tonų žuvies produktų. Daugiausiai iš Japonijos 2010 metais įvežė:

  • Ispanija – 2042 tonos;
  • Rusija – 891 tonos;
  • Prancūzija – 679 tonos;
  • Olandija  – 436 tonos;
  • Vokietija 394 tonos.

2011 metais į Lietuvos Respubliką maisto produktų iš Japonijos neįvežta.

Nevartok.lt pataria įdėmiai skaityti etiketes, jeigu produkto kilmė Japonija. Skaitykite kada produktai pagaminti (ypač žuvys ir jų produktai, spėjama, kad gali atsirasti žuvies produktų su skelbiama nuolaida). Pranešama, kad radiacijos rasta pieno produktuose ir špinatuose, kurie į Lietuvos rinką nepatenka. Bet kuriuo atveju – atsarga gėdos nedaro!

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>