Pigi dešra sukėlė įtarimų

Taip atrodo saliamis kainuojantis 10,99 Lt už kilogramą

Šaltai rūkytas saliamis už fantastiškai mažą kainą – 10,99 Lt už kilogramą. Tokį pasiūlymą savo pirkėjams pateikė MAXIMA prekybos tinklas. Etiketėje skelbiama, kad gabalais supjaustyta dešra pagaminta Vokietijoje, jos sudėtyje kiauliena, lašiniais, prieskonių ekstraktai. Nevartok.lt skaitytojai Jurgitai kilo klausimas, kas sudėta į dešrą, kuri kainuoja tiek mažai: „ar gali tiek kainuoti šaltai rūkyta dešra? Parduotuvėje neradau nei vienos kitos šaltai rūkytos dešros panašia kaina“. Jurgita teigia pripratusi atkreipti dėmesį į etiketę, kurioje rašoma dešros rūšis. Ant vokiško rūkyto saliamo rūšis nenurodyta.

„Skelbti dešrų rūšį yra privaloma mūsų gamybos įmonėms, pagal nustatytą standartą. ES šalyse gamybos standartas nėra privalomas, jis laisvai pasirenkamas gamintojo. Taip pat neprivalomas ir ženklinimas dėl rūšingumo. Pagal laisvos prekybos reglamentą, abipusio pripažinimo principą, negalima drausti įsivežti produkcijos iš kitų ES šalių. – nevartok.lt sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė Viktorija Septilkienė. Anot specialistės, nėra galimybės patikrinti dešras, kurios pagamintos ne pagal Lietuvoje nustatytą standartą.

Lietuvos gamintojai teigia, kad šaltai rūkytos kiaulienos dešros kainuoja dvigubai brangiau.

Tuo tarpu Lietuvos gamintojai teigia, kad šaltai rūkytos kiaulienos dešros kainuoja dvigubai brangiau.

„BIOVELOS dešros kainuoja  25 – 40 Lt už kilogramą. Brangiausiai kainuoja aukščiausios rūšies gaminiai“, – nevartok.lt teigė BIOVELOS pardavimų vadovas Marius Orantas.

Tokias pat kainas nurodė ir kitas gamintojas „Klaipėdos mėsinė“.

„Brangiausios yra vytintos jautienos dešros. Šaltai rūkytas kiaulienos dešras vartotojas gali įsigyti už 25 – 40 Lt už kilogramą“, – nevartok.lt sakė produktų vadovas Marius Overlingas.

Anot „Klaipėdos mėsinės“ atstovo, Lietuvos gamintojai konkuruoja dėl vartotojo, tad dešrų kainos yra labai panašios. „MAXIMA taiko didelius antkainius Lietuvos gamintojų produkcijai, tačiau, mažesnius produkcijai, kurią atsiveža patys. Antkainių politika daug ką lemia“, – apmaudo neslėpė Marius Overlingas.

MAXIMA įvaizdžio ir komunikacijos departamento vadovė Lina Muižienė tvirtina, kad vokiečių kompanijos gaminys yra kokybiškas, tačiau tik „netaisyklingai supjaustytas“: „dešra yra kokybiška. Ji parduodama pjaustyta gabalais. Vokiečių gamintojas ją siūlo pigiau, nes pjaustant dideles dešras susidaro nevisiškai tvarkingos formos gabalai, kurie vėliau pakuojami ir parduodami mažesne kaina“.

Anot Linos Muižienės, jokių kitų paslapčių nėra.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (4)

 1. Povilas:

  Pirkau panašią dešrą ne vieną kartą ir tikrai galiu pasakyti, kad buvo gera. Pagrinde būna dešrigaliai, kurių niekur negali panaudoti, nes kaip suprantu tas dideles dešras pjausto plonai sumuštiniams ir panašiai, tai dešrigaliai lieka.

 2. Tadas:

  Suzinojau daug apie desra, pasirodo yra nekondicines pigios.

 3. MEWMEW:

  Man tai patinka si desra, labai skani..

 4. gorg:

  pirkom irgi nevieną kartą tą dešra, viskas ten normaliai, karštiem sumuštiniam labai tinka.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>