24 tonos pesticidais užterštų mandarinų iš Maroko buvo skirti „Maximai“ – papildyta („Maxima“ komentaras)

Vilniaus maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, patikrino mandarinų iš Maroko siuntą. Vaisiuose nustatyta didžiausią leistiną kiekį viršijančio pesticido malationo likučių.

Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad pesticido malationo likučio kiekis viršija didžiausią leistiną kiekį – 0,02 mg/kg.

24 tonų mandarinų siunta iš Maroko sulaikyta importuotojo „Maersk Line“ sandėliuose ir rinkoje neišplatinta. Tarnyba įpareigojo visą vaisių siuntą saugiai sunaikinti arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos.

Nevartok.lt šaltiniai pranešė, kad ši didžiulė mandarinų siunta buvo skirta prekybos tinklui „Maxima“. „Maersk Line“ patvirtino, kad 24 tonos mandarinų buvo atgabentos pagal užsakymą, ir jie buvo skirti būtent „Maximai“. Jūrų transporto kompanijos atstovas teigė, kad  jokia prekyba bendrovė neužsiima, o tik gabena krovinius.

VMVT direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius patvirtino, kad informacija dėl pesticidais užterštų mandarinų bus perduota kitoms Europos Sąjungos šalims: „svarbu, kad mandarinai nepasiekė vartototojo ir jie nebuvo realizuoti. Į prekybos centrus jie neiškeliavo. Mandarinus greičiausiai teks sunaikinti utilizavimo įmonėje“.

Deimantė Mitkuvienė, „Maxima“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė teigia, kad svarbiausia, jog prduktas nepasiekė vartotojo: „Minėta siunta buvo sulaikyta  pirminėje patikros stadijoje, tik atvykusi į Lietuvą. Tai kokybės tikrinimo proceso etapas, kurio tikslas yra užtikrinti, kad vartotoją pasiektų tik saugi produkcija. Manome, svarbiausia yra rezultatas – kad joks produktas, kurio tyrimai neatitinka nustatytų normų, nepasiektų vartotojo.“

Nevartok.lt pasidomėjo, kokio pavojingumo yra pesticidas malationas. Vietoj kitų pesticidų malationas pradėtas vartoti prieš kolorado vabalus (organinis fosfatas). Pasak specialistų, tai efektyvus pesticidas. Remiantis Kanados patirtimi, manyta – nekenksmingas žmogui. Tačiau organofosfatinis pesticidas malationas sukėlė nelauktą apsinuodijimo protrūkį, tarp jų ir mirtinus atvejus. Tai kalbama apie žmones, kurie dirbdami purškė malationą.

Nevartok.lt įspėja – visus citrusinius vaisius prieš vartojimą kruopščiai nuplaukite vandeniu.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. bliiiiiia:

    ir vel maxima. nunuodys viena diena tauta su savo maisteliu.

  2. MAXIMA:

    NEVERKIT, BUS IŠSPAUSTO SULTYS IR PRARYSIT KAIP UOGĄ.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>