Per Visų Šventųjų dieną MAXIMA išpardavinėjo „šviežias“ pašvinkusias lydekas

MAXIMA dar kartą nemaloniai nustebino. „Lapkričio 1-ąją pakeliui į kapines užsukau į MAXIMĄ nusipirkti žvakučių ir gėlių. Pastebėjau, kad žuvų turguje vyksta prekyba neskrostomis lydekomis. Šviežios žuvies kaina buvo labai patraukli – 7.99 Lt. Paprašiau pasverti ir išdarinėti žuvį. Žmona pastebėjo, kad žuvis labai gleivėta, tačiau į tai neatkreipiau dėmesio. Iškrovus prekes prie kasos pasklido pašvinkusios žuvies kvapas. Tačiau nusprendžiau už lydeką sumokėti ir tada patikrinti jos šviežumą. „O siaube, greitai tapsime vegetarais“, tokia buvo žmonos reakcija, praplėšus maišą ir pasklidus siaubingam kvapui“, – nevartok.lt pasakojo Vytautas. Po keliolikos minučių vyras žuvį gražino atsakingam prekybos centro asmeniui. Buvo iškviesta ir vadybininkė atsakinga už šviežią žuvį. „Pajutusi kvapą vadybininkė manęs paklausė, kada žuvis pirkta. Išgirdusi, kad prieš keliolika minučių, bandė tikinti, kad „gal tas kvapas visai neblogas“. Parodžiau žiaunas, kurios jau seniai buvo pakeitusios ne tik spalvą, bet ir pavirtusios į košytę su gleivėm“, – pasakojo Vytautas. MAXIMOS administracijos darbuotoja atsiprašė, grąžino pinigus ir pažadėjo pašvinkusias lydekas išimti iš prekybos.

„Gavę jūsų informaciją, šioje parduotuvėje sustabdėme lydekos pardavimus ir skubame išsiaškinti dėl kokių priežasčių klientas įsigijo galimai sugedusios žuvies.Atsiprašome kliento už patirtus nemalonumus“, – nevartok.lt tvirtino MAXIMA atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė.

Tuo tarpu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė Jurgita Savickaitė sako, kad šviežios žuvies laikymas prekybos vietose nėra reglamentuotas, tai yra nepasakyta kiek tiksliai dienų skrosta ar neskrosta žuvis gali gulėti ant prekystalių. „Prekybininkai tik privalo žuvį laikyti tirpiame lede. O darbuotojai turi užtikrinti, kad nebūtų prekiaujama pašvinkusia žuvimi ir tokią pastebėjus, nedelsiant ją šalinti iš prekybos. Kontrolė palikta prekybininkams“, – nevartok.lt sakė specialistė. Jurgita Savickaitė ragina vartotojus netylėti ir aptikus nešviežius produktus nedelsiant kreiptis į VMVT.

Anot MAXIMA atstovės Olgos Malaškevičienės, greičiausiai tai buvo darbuotojo klaida, kuris neišėmė pašvinkusios žuvies iš prekybos. Tačiau, kas nusprendė sugedusiai lydekai  taikyti specialią akciją, 7.99 Lt už kilogramą? Netaikant akcijos lydeka kainuoja dvigubai brangiau. Į šį klausimą MAXIMA neatsakė. Pašvinkusią žuvį aptikęs Vytautas neabejoja, kad prekybos centras sąmoningai prekiavo pūti pradėjusia lydeka. „Vadybininkė prisipažino, kad lydeka iš tiekėjo buvo gauta pirmadienį, neskrosta. Su viduriais ji pragulėjo iki ketvirtadienio pietų, tai yra beveik keturias paras. Kas gaudo ar ruošia žuvį supras, kad taip ilgai laikoma žuvis su viduriais visada suges ir nebus tinkama maistui“, – nevartok.lt sakė Vytautas.

MAXIMA jau ne pirmą kartą prekiauja nešviežiais produktais. Tais atvejais, kai mėsa ar paukštiena „su kvapeliu“ būdavo parsivežama į namus ir grąžinama po kelių valandų, prekybos centro atstovai kaltę suversdavo pirkėjui, kuris neva netinkamai transportavo ar parsivežęs namo laikė maisto produktus, kurie staiga įgavo kvapą.

Patarimas gali būti tik vienas: mėsą ir paukštieną (ypač sufasuotą, kurių galiojimo terminas eina į pabaigą), atšaldytą žuvį ir jūros gėrybes uostykite dar neišėję iš prekybos centro. Jeigu jaučiate nemalonų kvapą, nesidrovėkite ir kvieskite atsakingą darbuotoją. Pasakykite aplinkiniams, kokia netinkama produkcija prekiaujama prekybos centre. Paisydami patarimų išvengsite daugelio nemalonumų bei sutaupysite pinigų ir laiko. Neleiskime prekybos centrams tyčiotis iš vartotojo.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (6)

 1. Bachuras:

  Seniai apie Norfa nieko negirdeta vien maxima, reiskia vienur situacija gereja, o kitur blogeja?Niekada nepirkite vistienos, kuri galioja tik kelias dienas ir nepirkite prekiu „pigiau“.Simtu procentu bus su kvapeliu 🙂

 2. Lionia:

  Galiu pasakyt, kodėl susipyko maximos veikėjai. Vienas sako stumiam dvėseliena, kitas sako, gal geriau riešutus su kirmėlėm, trečias skaičiuoja maržą.Skaičiai nesusėjo ir jau keli pabėgo į Airiją ir Baltarusiją.

 3. xr:

  bl tik durniai perka zuvi prekybcentryje 🙁

 4. inspektorius:

  Uždaryčiau, kaip blogą fermą

 5. Rasa:

  Tokia pat menke nupirkau Mindaugo g.esancioje maximoje ta diena,kai buvo filmuojamas zuvies turgus

 6. nesvarbu:

  As maximoje jau seniai neperku sveriamu produktu nes kokybe baisi as nenesiau atgal ju ir negadinau nervu sau bet nuo to karto nei vyras nei as apeinam sonu siuos skyrius pvz big vilniuje maximoje silkes gyvenime tai tikrai nepirksiu ziauru…..

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>