Pavojingos raudonųjų vynuogių sultys ir džiovinti stevijų lapai uždrausti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į mūsų šalies rinką uždrausta tiekti raudonųjų vynuogių sulčių partiją iš Turkijos, taip pat uždrausta prekiauti rinkoje nepatvirtintu nauju maisto produktu – džiovintais stevijos lapais.

Sprendimas uždrausti rinkoje platinti raudonųjų vynuogių sultis „Dimes Premium“ (gamintojas Dimes Gida Sanayi ve Ticaret A.S.. Turkija, partijos Nr. 3003, tinkamumo vartoti terminas 2014-06-30) priimtas, gavus importo kontrolės metu paimtų sulčių laboratorinių tyrimų rezultatus. Akredituotoje Vokietijos laboratorijoje buvo nustatyta, kad sulys užterštos pelėsinių grybų toksinais. Nustatytas ochratoksino A kiekis – 16 µg/kg net 8 kartus viršijo teisės aktuose nustatytą didžiausią leidžiamą koncentraciją.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, importuotojui UAB „Boslita ir Ko prekyba“ nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos 1 152 litrų nesaugaus produkto partiją ir ją sunaikinti utilizavimo įmonėje arba grąžinti tiekėjui.

Kauno ir Klaipėdos valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai uždraudė rinkoje platinti ir džiovintų stevijos lapų siuntą (sudėtis – 100% smulkinti stevijos lapai, geriausia suvartoti iki 01-04-2014), kurią fasavo ir platino įmonė UAB „Rudugys“, nes Europos Sąjungoje ir Lietuvoje prekyba stevijos augalais ir jų dalimis draudžiama.

Įmonė įpareigota išplatintą produkciją  – 54 kg stevijos lapų, pakuotėse po 60g, surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti arba išvežti iš ES teritorijos.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (2)

  1. zhee:

    Pavadinime sukeisciau lapus ir sultis vietomis, nes dabar atrodo, jog is stevijos lapai pavojingi. O is tikro jie pavojingi tik cukraus pramonei. Rekomenduojamas pavadinimas: Uždrausti džiovinti stevijų lapai ir pavojingos vynuogių sultys. Ačiū.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>