Pavojinga: pasitikite ūkininkų produkcija? Be reikalo

mesa_baisuŠalčininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su rajono policijos pareigūnais patikrinę privačią valdą Jašiūnų miestelyje (Šalčininkų r.), išaiškino nelegalų mėsos perdirbimo cechą.
Jašiūnuose, Naujosios g. 35 esančio namo rūsyje rastos tuščios, nešvarios, riebaluotos talpos, kuriose, kaip įtariama, buvo sūdomi mėsos gaminiai. Gretimoje patalpoje aptikta daugiau kaip pusė tonos (574 kg) sukrautų rūkytų lašinių palčių, šoninės, nugarinės ir kumpio gabalų. Abejos patalpos buvo priplėkę, nešvarios, prikrautos pašalinių daiktų, jose nebuvo karšto vandens ir plovimo priemonių.

Netinkamomis sąlygomis laikomi mėsos produktai buvo neženklinti, be žaliavų įsigijimo dokumentų. Patalpų savininkas neturėjo maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo ir kitų reikiamų leidimų užsiimti tokio pobūdžio veikla, buvo nepasitikrinęs sveikatos ir neišklausęs higienos žinių kurso.
Šalčininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė tiekti į rinką rastus nelegaliai pagamintus rūkytus mėsos gaminius ir nurodė juos saugiai sunaikinti. Savininkui skirta bauda, patikrinimo medžiaga perduota Vilniaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai.

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>