Pavojinga: MAXIMA medus pritvinkęs antibiotikų (papildyta MAXIMA komentaru)

medus_maximaValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad surinkta iš rinkos ir saugiai sunaikinta daugiau nei 600 kg ,,Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), jame nustačius antibiotikų liekanų. Pagal galiojančius teisės aktus, meduje neturi būti jokių farmakologinių medžiagų, pesticidų ar kitų teršalų liekanų.
Nesaugaus medaus partija nustatyta atliekant planinius patikrinimus prekybos tinkluose. Ištyrus 66 mėginius Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, viename jų aptikta antibiotikų sulfonamidų grupės preparato sulfametoksazolo (48,3 µg/kg).
Pradėjus skubų tyrimą, nustatyta, kad nesaugaus medaus ,,Žiedų medus Maxima Favorit“ partija buvo išplatinta ,,Maxima LT“, UAB parduotuvių tinkle Lietuvoje ir Estijoje. Šio produkto gamintojas – UAB ,,Medaus pirkliai“ (A. Juozapavičiaus pr. 7, Kaunas).
Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymu, iš prekybos tinklo nedelsiant surinkti 904 ,,Žiedų medaus Maxima Favorit“ indeliai (išfasuoti po 700 g, iš viso 632,8 kg), kurie saugiai sunaikinti.
Vartotojai, įsigiję ,,Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), išfasuoto indeliuose po 700 g, gali jį grąžinti pardavėjams ir atgauti už nesaugų produktą sumokėtus pinigus.
Apie šį atvejį Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informuota Europos Komisija ir kitų Europos Sąjungos valstybių atsakingos institucijos. Medžiaga dėl nesaugaus produkto pateikimo rinkai bus perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

„Informuojame Jus, kad MAXIMA jau nebeprekiauja šios partijos medumi. Gavus informaciją apie tai, kad žiedų medaus „Maxima Favorit“ sudėtyje gali būti neleistinų priedų, medus buvo skubiai išimtas iš prekybos ir sugrąžintas gamintojui.
MAXIMA prioritetinį dėmesį skiria produktų saugumui bei kokybei. Tad šio kaip ir bet kokio kito produkto, gaminamo tinklo užsakymu, tiekimo procesas yra griežtai kontroliuojamas. Prieš pradedant produkto tiekimą, įsitikinama tiekėjo patikimumu ir galimybėmis užtikrinti produkto saugą bei kokybę: tiekėjo visuomet prašoma pristatyti visus reikiamus produkto saugą bei kokybę patvirtinančius dokumentus, o kilus neaiškumams, ir dokumentus, patvirtinančius apie papildomai tiekėjo atliktus produkto tyrimus. Tokius dokumentus šio medaus gamintojo – UAB „Medaus pirkliai“ buvo paprašyta pateikti ir šįkart.
Papildomai šio produkto saugą be kokybę kontroliuoja ir tinklo kokybės ekspertai. Nacionaliniame rizikos vertinimo institute periodiškai tiriamos tam tikros šio medaus partijos.
Išties sunku įvardinti priežastis, kodėl vienos iš partijų natūralaus produkto – medaus sudėtyje atsirado neleistinų priedų. Priežasčių bus ieškoma visoje tiekimo grandinėje: nuo bitininkų, iš kurių surenkamas medus, iki gamintojo. Remiantis išvadomis ,bus imtasi papildomų prevencinių priemonių, kad ateityje tokie atvejai nepasikartotų“, – nevartok.lt teigė  MAXIMA LT, UAB Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Deimantė Mitkuvienė.

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (4)

 1. Vilnietis:

  Deimante, matosi kaip kontroliuojat…Melagiu melagiai

 2. posh:

  čia lietuviškų bitučių, įdomu?

 3. as:

  Lietuviskas medus. Visas lietuviskas medus gali buti su antibiotikais. Reikia importini pirkti.

 4. pries keleta metu pirkau medu,plastikineme sloikelyje kaip nuo majonezo.:

  buvo akcija,parsinesus namo ir atidarius kvepejo ne medumi,bet mielem.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>