Pavojinga: DORA ir SANITEX tiekė bei naudojo antibiotikais užterštą jautieną

jautienaValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad sušaldytos lenkiškos jautienos partijoje nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją ženkliai viršijantis antibiotiko oksitetraciklino kiekis.
Apie nustatytą neatitikimą Europos Komisiją informavusi kompetentinga Lenkijos institucija pranešė, kad nesaugios jautienos partija pagaminta skerdykloje „Mlodocin Woiciech Kucala“, Europos rinkoje ją platino Lenkijos didmeninės prekybos kompanija Sp.z.o.o. „MitMar“. Mėsa išplatinta Kroatijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Vengrijoje Makedonijoje, Maltoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai nedelsiant atliko tyrimą ir nustatė, kad Lietuvoje minėtos partijos jautienos įsivežė UAB ,,Dora“ (Kauno g. 17, Šiauliai) ir UAB ,,Sanitex“ (Taikos 96, Kaunas). Iš viso abi įmonės įsigijo per 400 kg. šaldytos jautienos, kurią UAB „Sanitex“ tiekė viešojo maitinimo įmonėms, o UAB „Dora“ naudojo kaip žaliavą vytintų gaminių gamybai.
„Abiems įmonėms uždrausta naudoti gamyboje ir tiekti į rinką sandėliuose saugomus šios partijos jautienos likučius, be to duoti griežti nurodymai nedelsiant iš rinkos surinkti išplatintus produktus. Noriu pabrėžti, kad patikimų tiekėjų pasirinkimas yra tiesioginė kiekvienos įmonės atsakomybė ir renkantis žaliavas jos privalo įvertinti ne tik kainą, bet ir žaliavų saugą bei kokybę. Kita vertus, esu tikras, kad Lietuvos gamintojai gali pasiūlyti aukščiausios kokybės mėsos produkcijos, kurios sauga ir kokybė nuolatos yra tikrinama. Pastaraisiais metais leistinus kiekius viršijančių kenksmingų medžiagų likučių lietuviškoje mėsoje (jautienoje, kiaulienoje) nebuvome nustatę“, – pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.
Antimikrobinių medžiagų liekanų kiekiai paskerstų gyvulių mėsoje nustatomi tais atvejais kai paskerdžiami gydyti gyvuliai nepraėjus išlaukos terminui po gydymo, kai iš organizmo nespėja pasišalinti gydymui naudotos antimikrobinės medžiagos. Tokios mėsos pateikimas į rinką kelią pavojų visuomenės sveikatai, nes tokiu būdu vystosi mikroorganizmų sukeliančių ligas atsparumas.

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (2)

  1. tA:

    ot sukčiai

  2. tai va:

    o tokia ju vytinta jautiena prekiauja smaguris ir kitos im..

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>