Pagaliau sučiupti didžiausi ikrų klastotojai. Jų produkciją platina ir MAXIMA

Nevartok.lt daugiau, kaip metus laiko skambino pavojaus varpais, kad ikrų pirkėjai yra apgaudinėjami. Ikrais pavadintą „marmalą“ pirkėjams siūlydavo ne kartą liūdnai pagarsėjusi įmonė gamintoja „Šiaurės kompanija“. Abejotinos kokybės vadinamuosius ikrus platino beveik visi didieji prekybos centrai, tarp jų. Niekas nereagavo,  kad žmonės skundžiasi, jog nusipirkę ikrus, dėžutėje randa kažkokią masę tik primenančią ikrų masę – subliuškusią, keistos konsistencijos ir skonio. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto darbuotojai po vienos degustacijos spėjo, kad pirmos kokybės ikrai, kaip nurodyta ant dėžutės gali būti antros rūšies.

Tačiau ilgą laiką sukčių niekas rimtai nepatikrino ir nenubaudė, nors nevartok.lt nurodė faktus dėl prastos kokybės. Galima tik spėti, kiek ikrų „marmalo“ per kelis metus pardavė sukčiai ir klastotojai, kartu su kitomis bendrovėmis susijusiomis su UAB „Šiaurės kompanija“ ir kiek milijonų litų susižėrė. Pavyzdžiui MAXIMA beveik prieš visas didžiąsias šventes siūlydavo ikrų „marmalo“ su didele nuolaida dėžutėse, kurios nurodytos nuotraukose. Tačiau ne visi vartotojai galėjo atskirti, kurių žuvų ikrus jie nusiperka.

Pagaliau Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai sureagavo ir pričiupo „stambią žuvį“.

Reaguodami į vartotojų skundus dėl įtarimo, kad jie galimai apgaudinėjami nusipirkę žemesnės kokybės lašišinių žuvų ikrus aukštesnės kokybės žuvų pavadinimais, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atliko patikrinimus prekybos centruose, gamybos įmonėje UAB „Šiaurės kompanija“ (Vilniaus g. 3, Šalčininkai) bei didmeninės prekybos įmonėje UAB „Natural North Caviar“ (Piliakalnio g. 13, Vilnius).

Patikrinus šią produkciją prekybos centruose, nustatyta, kad skunde nurodytų partijų (daugiau kaip 200 kg produkcijos) žemesnės kokybės lašišinių žuvų – kuprių ikrai buvo ženklinami kaip aukštesnės kokybės lašišinės žuvies – ketos ikrai.

Atlikus patikrinimą gamybos įmonėje UAB „Šiaurės kompanija“, vartotojų skunduose nurodytų produktų gamybos sandėliuose nerasta. Įmonėje nustatyti produktų atsekamumo trūkumai bei ženklinimo pažeidimai.

Patikrinus didmeninės prekybos įmonę – UAB „Natural North Caviar“, rasti 35 indeliai po 210 g, pagaminti iš kuprių ikrų žaliavos, o paženklinti kaip ketos. Nustatyta, kad šios įmonės patalpose veiklą vykdė įmonė UAB „Auksinis eršketas“, kuri neturėdama leidimo tvarkyti maistą, pardavinėjo produkciją kitoms įmonėms.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko sprendimu, uždrausta realizuoti neteisingai paženklintą produkciją, UAB „Auksinis eršketas“ veikla sustabdyta.

Įvertinus visus surinktus duomenis, visa tyrimo medžiaga bus perduota atitinkamoms teisėsaugos institucijoms.

Nevartok.lt žada pranešti, kaip bus persekiojami ikrų sukčiai ir kaip jie bus nubausti.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>