Paaiškėjo tiesa – „Utenos mėsa“ MAXIMAI ir mėsos pirkėjams galėjo pakišti kuilį kriptorchidą

„Jau trečią kartą MAXIMOJE teko nusipirkti  įtartinai kvepiančios mėsos (nepigios kiaulienos sprandinės),  kuri atrodė patraukliai. Tačiau  pradėjus kepti ar virti ji pradėjo smirdėti šlapimu. Manau mėsa buvo kuiliena. Pirkau  Vilniuje, dviejose skirtinguose MAXIMOS prekybos centruose . Šlykstu!  Daug metų apsipirkinėjau MAXIMOJE, o dabar jau bijau ne tik mėsą, bet ir mėsos gaminius pirkti!“, – nevartok.lt skundėsi pirkėja Jolanta.

Nevartok.lt laišką atsiuntusi pirkėja įspėjo vartotojus, kad MAXIMOJE galima nuspirkti įtartinos mėsos, su prastu kvapu. Pirkėja nurodė kur ir kada pirko šlapimu pakvipusią mėsą. Moteris nurodė parduotuves ir datas, kada mėsa buvo pirkta.

„Atlikę vidinį patikrinimą, išsiaiškinome, kad nurodytomis dienomis, nurodytose parduotuvėse buvo prekiauta UAB „Utenos mėsa“ kiauliena.  Iš tiekėjų gavome informaciją, kurią jums siunčiame. Tokius atvejus būtų lengviau nustatyti, jeigu įtarus, kad parduotuvėje pirkta prekė nekokybiška, pirkėjas informuotų  mus, tuomet vidinio patikrinimo metu galėtumėme nustatyti tikslias  galimos nekokybės priežastys.  Apie šią situaciją informuosime visus mūsų tiekėjus“, – nevartok.lt sakė  MAXIMA atstovė spaudai Olga Malaškevičienė.

Paaiškėjo, kad mėsą MAXIMAI, kuri skleidė šlapimo kvapą tiekė UTENOS MĖSA, kuri atsakė į vartotojos  ir pačios MAXIMOS paklausimą

“ Informuojame, kad retais atvejais į rinką gali patekti kiaulių skerdenos, kiauliena,  kuri terminio apdorojimo metu skleidžia pašalinį, gana nemalonų šlapimo (vadinamąjį kuilio) kvapą, šaltai mėsai praktiškai nejuntamą. Taip yra dėl to, kad skerdimui iš kiaulininkystės kompleksų atvežama vyriškos lyties kiaulių, kuriems kastracijos metu pilnai nepašalintos sėklidės. Veterinarijos tarnyba informuoja, kad tokių atvejų yra apie 2 procentus nuo visų kastruojamų vyriškos lyties paršelių. Tai nėra kuiliai – reproduktoriai. Tokie vyriškos lyties paršai vadinami kriptorchidais.

Pagal procedūrą skerdenos gyvūnų (kriptorchidų), kuriems poskermininės ekspertizės metu nustatytas sėklidės ar sėklidžių nepašalinimas kastravimo metu, ženklinamos trikampiu veterinariniu spaudu, kas reiškia, kad tokia skerdena negali būti parduodama šviežiai mėsai ir šviežios mėsos produktams. Pasitaiko retų atvejų, kad nepilno sėklidžių pašalinimo neįmanoma pastebėti ir tokias skerdenas, valstybiniai veterinarijos gydytojai pažymi ovaliu veterinariniu spaudu, kaip sveikų kiaulių. Tokios skerdenos kartais ir patenka pardavimams, kadangi atšaldyta mėsa pašalinio kvapo neskleidžia“, – nevartok.lt sakė UTENOS MĖSOS maisto saugos skyriaus vadovė Danguolė Velavičienė.

Tad visus vartotojus galime tik įspėti ir agituoti už savo teisių gynimą – jeigu pajutote blogą mėsos kvapą kreipkitės į parduotuvės administraciją ir būtinai praneškite nevartok.lt. Mes būtinai  informuosime visus vartotojus dėl nekokybiškų maisto produktų ir pasistengsime, kad jų prekyboje neliktų.

Dėkojame Jolantai už naudingą informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , ,

Komentarai (9)

 1. Pingback: Vartotojai kilo įtarimų dėl MAXIMOJE pirktos mėsos kvapo | Nevartok

 2. Janina:

  Va,va,o aš jau senai jokų produktų Maksimoje nebeperku,pasimokiau

 3. Kriukse:

  Tai normalu, tekio mėsa ir turi smirdėti myžalais :).

 4. Jonas:

  Aš visada galvodavau, kad ta mėsa su kvapu apipurkšta kažkokiais chemikalais.Pagaliau išlindo yla iš maišo. Daugiau tokių demaskavimų.

 5. Geda:

  Rasyti tokius straipsnius neturint supratimo kas kaip ir ka. Tokiu gyvuliu yra 0,002% ir o stebukle, viena ir ta pati pirkeja nusiperka net tris kartus tokia mesa.

 6. zhenia:

  norfoi kitokios ir nesu mates, kuiliena tik ir prekiauja turbut o ne kiauliena

 7. Studentas:

  2013 Kovo pirmąją Erfurto g. IKI prekybos centre pirkau kiaulienos šonkaulių. Pradėjus šildyti pajutau didelį amoniako-šlapimo-prakaito smradą. Tėvukas sakė, kartais būna, kad kuilių mėsa taip dvokia. Užsikimšęs nosį suvalgiau. Gaila anksčiau nepamačiau šito straipsnio.

 8. Kiek galima mulkint žmones ir pastoviai pardavinėti tą kuilieną kaip už gerą mėsą? Kelis kartus pirkau Utenos mėsos produkcijos vakume ir vis tas pats kvapas. Gal jau laikas kokioms nors tarnyboms įsikišti ir patikrinimą pas juos padaryti? Juolab, kad nuo straipsnio paskelbimo daugiau nei 8 metai jau praėję?

 9. Nu blemba kaip susinervinau. Nusipirkau šaldytu šonkauliu Utenos mesines ir atšildžius pasmirso prakaitu kaškokiu šlykštuliu ir sugalvojau internete paskaityti kas tai.. Ačiu pamačiau šita straipsni kuris parašytas jau senai o tokie dalykai vis dar tesiasi. Kreiptis tikrai reikia…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>