Nutverti už rankos su lenkiška mėsa

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) praneša, kad Šiaulių AVMI specialistai kartu su Klaipėdos teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių skyriaus Šiaulių poskyrio pareigūnais sulaikė Kauno įmonės krovininį automobilį su lenkiškais mėsos gaminiais bei atvėsinta mėsa. Ši produkcija gabenta Šiaulių, Kelmės ir Radviliškio gyventojams, prekiaujantiems mėsa prekyvietėse. Didesnė pusė mėsos „keliavo“ su suklastotais dokumentais.

Operatyviai patikrinus įmonę Kaune, sandėlyje aptikta daugiau negu 1,5 tonos lenkiškos produkcijos be įsigijimo dokumentų, o kasoje trūko per 15 tūkst. litų. Muitininkai, patruliavę kelyje ir tikrinę krovininius automobilius, sustabdė automobilį ir vairuotojo pateiktus krovinio dokumentus perdavė mokesčių specialistams. Nors pateiktos PVM sąskaitos faktūros buvo nevienodų formų ir jose nurodyti skirtingi gavėjai, pasikartojantys sąskaitų faktūrų numeriai neliko nepastebėti. 347 kg mėsos iš 605 kg gabenti su suklastotais dokumentais.

Tarp paimtų dokumentų rasti ir pinigų gavimo kvitai. Jie iš besidubliuojančių sąskaitų prisegti būtent prie tų, kuriose nurodytos mažesnė sumos, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė. – Lenkišką mėsą kaunietis vežė į mūsų apskrities prekyvietes fiziniams asmenims. Įtartini dokumentai vertė abejoti ir maisto produktų kokybe. Todėl buvo nuspręsta krovinį pristatyti maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams.

Beje, tai ne pirmas atvejis, kai bendradarbiaujant Šiaulių AVMI, Klaipėdos teritorinės muitinės bei Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams, išaiškinamas panašus pažeidimas. Tuo pačiu informacija apie galimus pažeidimus įmonėje pasidalijome su kolegomis iš Kauno“. „Kauno AVMI, įvertinusi iš Šiaulių AVMI gautą informaciją, inicijavo patikrinimą Kauno įmonėje. Sandėliuojamų prekių dokumentinis likutis nesutapo su faktiniu.

Rasta ne tik daugiau negu 1,5 tonos sandėlyje esančios lenkiškos produkcijos be įsigijimą patvirtinančių dokumentų, bet ir grynųjų pinigų trūkumas. Įmonės kasoje trūko daugiau kaip 15 tūkstančių litų. Taip pat nustatyti darbo laiko apskaitos pažeidimai“, – Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas vardijo įmonėje nustatytus pažeidimus. Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos (toliau – VMVT) informacija apie nustatytus maisto produktų transportavimo sąlygų pažeidimus perduota Kauno VMVT, kuri pagal visus pažeidimus ir pritaikė sankcijas.

Įmonės direktoriui surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas, skirta piniginė bauda, o Kauno VMVT viršininko sprendimu uždrausta tiekti produkciją į rinką. Įmonė įpareigota grąžinti siuntą Lenkijos gamintojams arba ją pristatyti į šalutinius gyvūninius produktus tvarkančią įmonę sunaikinti.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>