Nusipirko picą su kuiliena

„Noriu pranešti apie Panevėžio piceriją F1, jų puslapis f1pica.lt Nusipirkau ne per seniausiai picą pavadinimų „Saliamono“ ir jos viena sudedamoji dalis – šoninė. Aš valgiau ir neatkreipiau per daug dėmesio į šoninę. Bet kai mama paragavo, iškart pasakė, jog tai taip vadinama „tekio“ mėsa ! Aš nežinojau kas tai ir neatpažinau, o mama, gimusi kaime, žinanti kas tai yra iškart pasakė, jog tai nevartotina mėsa ir pauosčius puikiai užsiuodė smarvė, kol karšta pica buvo dar nesijautė tai, bet kai atšalo pasijuto. Paskelbiau tai F1 picerijos puslapyje atsiliepime ir iškart picerija mane užblokavo jų puslapyje“, – nevartok.lt pasakojo Ernestas.

Liaudies vadinamas „tekys“ yra kuilys. „Į rinką gali patekti kiaulių skerdenos, kiauliena,  kuri terminio apdorojimo metu skleidžia pašalinį, gana nemalonų šlapimo (vadinamąjį kuilio) kvapą, šaltai mėsai praktiškai nejuntamą. Taip yra dėl to, kad skerdimui iš kiaulininkystės kompleksų atvežama vyriškos lyties kiaulių, kuriems kastracijos metu pilnai nepašalintos sėklidės. Veterinarijos tarnyba informuoja, kad tokių atvejų yra apie 2 procentus nuo visų kastruojamų vyriškos lyties paršelių. Tai nėra kuiliai – reproduktoriai. Tokie vyriškos lyties paršai vadinami kriptorchidais.

Tokios skerdenos kartais ir patenka pardavimams, kadangi atšaldyta mėsa pašalinio kvapo neskleidžia”, – nevartok.lt teigė mėsos specialistai.

Dėkojame Ernestui už informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (3)

  1. Cesarius:

    va kaip kankina gyvulius dėl žmonių , kad jie pavalgytų : pjausto gyviems paršams genitalijas . įdomu kaip jaustųsi jei vyrams išpjautų lytinius organus kai jie gimsta .!! GO VEG.!!!!!

  2. Cesarius:

    DAR prie to pačio : pagal Lietuvai privalomą ES reglamentą nuo 2017 bus uždrausta kastruoti paršus . o dės į maistą KENKSMINGUS HORMONUS( hemiškai kastruos ) . tada galėsit valgyti hormoninę mėsą.

  3. Kristina:

    Kuiliena ar kiauliena, šuniena ar žiurkiena, kitaip vadinama Saliamono (!) šonine, vis tiek tai – lavoniena…žmonės, ar nesusimąstot, ką valgot…gal norėtumėt prieš užsisakant tokias picas apsilakyti skerdykloje, kad pajustumėt tikrąjį mirties kvapą….

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>