Nusipirkai persūdytos mėsos – tavo bėda

„Nusipirkau NORFOJE šalto rūkymo kiaulienos kumpį. Išvaizda buvo nebloga, tačiau dėl druskos pertekliaus nebuvo įmanoma jo valgyti. Ką daryti tokiu atveju, juk į parduotuvę nebenuneši? Pašalinio kvapo nėra, spalva graži, tik viduje tyko didžiulė druskos bomba“, – nevartok.lt sakė Vidmantas.

„Nėra nustatyta, koks druskos procentas turi būti šaltai rūkytuose gaminiuose. Nėra limito. Tad mes negalime sakyti gamintojui, kad jis kažką pažeidė ar, kad jo produktas blogas. Pavyzdžiui, kaip silkė būna daugiau ar mažiau sūdyta. Vartotojas pasirenka tą, kuri jam priimtinesnė. Ar sūrų produktą galima grąžinti? Prekybininkai neprivalo jo priimti atgal. Viskas  priklauso, kaip vartotojas susitars su parduotuvės darbuotojais, ar jam bus grąžinti pinigai“, – nevartok.lt aiškino VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

Pagal standarto nuostatas mėsos gaminiai skirstomi į rūšis (aukščiausią, pirmą ir antrą) pagal gamybai panaudojamų žaliavų kokybę, jų mitybinę vertę. Toks mėsos gaminių skirstymas sudaro galimybę vartotojams paprasčiau ir patikimiau pasirinkti mėsos produktus pagal savo poreikius.

Standartas nustato mėsos gaminių, priklausomai nuo jų rūšies, kokybės rodiklius: mažiausią leidžiamą raumeninio mėsos audinio baltymų kiekį, didžiausią leidžiamą riebalų ir drėgmės kiekį. Be to minėtas standartas riboja mėsos pakaitalų (pvz. sojos baltymų), krakmolo panaudojimą gamyboje, numato papildomus ženklinimo rekvizitus, kad vartotojas būtų geriau informuotas apie produktą, nustato mėsos gaminių gabenimo bei laikymo sąlygas, kad pastarieji išliktų saugūs ir kokybiški.

I rūšies mėsos gaminiuose mėsos pakaitalų, užpildų ir krakmolo naudojimas yra ribojamas, neleidžiama naudoti sojos miltų.

II rūšies mėsos gaminiuose neribojamas krakmolo ir užpildų kiekis, tačiau gamintojas privalo jų kiekį nurodyti ženklinimo etiketėje.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. Kumpis:

    Nuvažiuok kitą kartą į turgelį kokį ar šiaip kur duoda paragauti gaminio 🙂

  2. VILDIS:

    juk druska prideda tam tikrą svorio kiekį, tuo ir naudojamasi…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>