Nufilmuoti seni produktai suerzino apsaugininką, atėmė fotoaparatą

Šį kartą apsilankiau Sūduvos sostinėje, Marijampolėje. Užėjęs į Kosmonautų g. prekybos centrą KUBAS, panorėjau patikrinti ar šis prekybos centras laikosi sanitarijos bei sąžiningumo taisyklių bei nuostatų. Ilgai ieškoti neteko, prie kasų vežimėlyje gulėjo 4vnt. tuno ar pašteto, galiojimo terminas iki spalio 7d, kai jau yra spalio 10d. Nuėjęs į žuvies skyrių radau dar 4 pakelius žuvies su 09 dienos galiojimo data. Nusprendžiau nusipirkti šias prekes. Įjungęs kamerą priėjau prie kasų, štai tada ir prasidėjo nei mano, pirkėjo teisių žinojimas, nei savų, darbuotojų teisių žinojimas. Kasoje pardavėja, paprašė 9,26 Lt už prekės, bet aš paklausiau ar jus tikrai norėtume man parduoti šias prekės? Akimirksniu pasirodė apsaugininkas kuris paprašė nutraukti filmavimą ir ištrinti turinį. Aš atsisakiau tai padaryti, tad jis išplėšė iš mano rankų fotoaparatą  ir ištraukė kortelę. Pasirodžius parduotuvės vedėjai, ji paklausė kas čia vyksta, aš paaiškinau kad man bandė parduoti maisto prekes, kurių galiojimas pasibaigęs prie tris dienas. Bet ji paėmė tas prekes  ir palinkėjo geros dienos. Daugiau su manimi nenorėjo kalbėtis. Aš iškviečiau policiją, nes apsauginis turėjo mano foto kortelę. Atvykus pareigūnams  ir parduotuvės apsaugos tarnybai  pradėjome aiškintis kas čia padarė nusižengimą, aš – kuris fiksavo galimai parduotuvės nusižengimą, ar apsauginis, kuris be pagrindo atėmė mano nuosavybę. Atidavus man kortelę pradėjau vėl filmuoti kas vyko parduotuvėje. Deja, pirmos dalies nebėra, nes matyt apsaugininkas suspėjo ją ištrinti.

Reziume: nei apsaugininkas, nei vedėja, nei kasininkė nežino nei mano nei savo teisių. Prašo panaikinti įrodymus, kad parduotuvėje iš tiesų vyksta tokia prekyba, atima asmeninius daiktus, vedėja slepiasi nuo konflikto.

Visiškas neprofesionalumas. Aš suprantu apsaugininko reakcija, ginant parduotuvę, bet ne tokiais gi veiksmais. Skeptikams komentoriams noriu pasakyti, esu dirbantis žmogus, nesimaitinu sugedusiu maistu, tiesiog noriu kad žmonės žinotų savo teises. Esu nepriklausomas žmogus, manęs niekas niekur nesiunčia kažką tikrinti. Aš nerekomenduočiau žmonėms KUBO prekybos tinklo žmonėms norintiems nusipirkti maisto prekių, nes yra galimybė per savo neapdairumą nusipirkti sugedusių maisto prekių, o apsinuodijęs pirkėjas- pas jus nebeateis.

Parduotuvės savininkams – jei as pažeidžiau jūsų vidaus taisykles, lauksiu kokių nors teisinių sankcijų iš jūsų pusės. Bet kilo klausimas, kodėl gi nei policija manęs nesuėmę už pakartotiną filmavimą, ir kodėl apsaugininkas antrą kartą neatėmė iš manęs fotoaparato? Na ir pabaigai, štai kaip turi elgtis prekybos atstovai, jai tyčia ar netyčia parduodamas nekokybiškas maistas: tos pačios dienos video iš Express Market parduotuvės Raudondvaryje. Geros dienos visiems!

Vitalijus Audickas

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (15)

 1. baisu:

  ka cia bandfome apdurninti. visur aiskiai yra zinoma ir net zenklai kabo kad parduotuvese filmuoti fotografuoti drauzdiama

 2. baisu:

  namuose dar ne tiek tas galiojimas pasibaigia ir suvalgai skaniai , o cia dvi dienas pavelavo ir jau tragedija. kad tik prisikabinti

  • :D:

   tu namie valgyk kokio tik nori senumo maistą. O tokį pardavinėti draudžiama. Ir ką tie ženklai? vadinas turi ką slėpti jei bijo, kad nufilmuos.

 3. Ramune:

  Bet data matosi reiskia zmogus mato ka perka

  • :D:

   žmonės, nebūkite keisti..matosi nesimato…darbuotojai „pachaltūrino“ todėl ir matosi. Draudžiama parduoti prekes, kurių tinkamumo naudotis terminas yra pasibaigęs. Galiojimo laiko pasibaigimas reiškia, kad produktas yra jau nebetinkamas vartojimui, tuo labiau pardavimui. Todėl, jei pardavėjas nori pardavinėti tokias prekes, ant prekės neturi matytis prekės pasibaigusio termino data, ir tada visi bus laimingi, pardavėjas atsikratęs sena preke, pirkėjas pigiai ją nusipirkęs, suvartojęs kažkada tą senieną ir neapsinuodijęs. O jei ir pasijus blogiau, tai pagal jus…pats kaltas.

 4. Malačius:

  Aiškiai matosi, kad apsauginis užstoja savo kontorą, prisidengdamas gudriai įteisinta parduotuvių savininkų ar administracijos taisyklę – JŲ TERITORIJOJE NEGALIMA FILMUOTI. O apgaudinėti , gadinti nuosavą turtą ir viešai pulti pirkėjus toje teritorijoje – GALIMA. Ir nemegink pasipriešinti. Tam, kad neturėtum jokių įrodymų – naglai kiša į akis savo sugalvotą taisyklę.
  Žmogus turi teisę užfiksuoti pažeidimo faktą ir tų darbuotojų elgesį su pirkėjais. Kitaip jie lieka nebaudžiami, laiko situacijos viršų, pastoviai daro tuos pačius nusižengimus, net neatsiprašo už savo padarytas klaidas, o viešai puola pirkėją. Baisu, kas darosi…

 5. Vitalijui:

  Ačiū už tai, mūsų šeima tave palaikome!

 6. Mes irgi palaikome Vitalijų.
  ŠAUNUOLIS.
  O tie,kurie užtaria parduotuves su pasenusiais produktais,matyt patys ten dirba ir žiopliškai arba specialiai nemato pažeidimų.

 7. Pf:

  Aš be abejo pritariu tam, kad pasibaigusio galiojimo prekės neturėtų būti parduodamos.
  Tačiau, mano akimis, šnekant apie sąžiningumo taisykles reikėtų ypatingai korektiškai elgtis ir renkant įrodymus.

  Taigi, filmavimas teritorijoje, kurioje filmavimas yra draudžiamas (apie ką, be abejo, informuoja ženklai ant parduotuvės durų) vienareikšmiškai tas sąžiningumo taisykles pažeidžia.

  Etikos normos ir taisyklės turėtų veikti vienodai abiems šalims, o ne tik vienai. kitaip labai greitai prieisime prie „tikslas pateisina priemones“ principo propagavimo 🙁

  • nedraudzia filmuot pasiskaityk istatymus!!!!

  • Vartotojas:

   Nėra tokio sąžiningumo taisyklių, yra tik LR įstatymas, o tas “sąžiningumas“ “ sau pačiam sukurtos vidaus taisykles“ .Neklaidinkite žmoniu kurie ir taip įstatymų nežino. Fotografuoti ir filmuoti viešoje vietoje nedraudžiama net prekybos centruose, o tas ženklas prie iėjimo nieko nereiškia vartotojams jis skirtas darbuotojams kurie dirba prekybos centre. Tai ir vadinama vidaus taisyklėmis.

 8. Ilona:

  „Šį kartą apsilankiau Sūduvos sostinėje, Marijampolėje. Užėjęs į Kosmonautų g. prekybos centrą KUBAS, panorėjau patikrinti ar šis prekybos centras laikosi sanitarijos bei sąžiningumo taisyklių bei nuostatų.“

  Matyt jau labai neturite ką veikti p. Vitalijau……

 9. NESAMONE:

  POLICIJA ISVIS NEMOKA BENDRAUT. IR DAR MELUOJA NOREDAMAS KAD ISJUNGTU KAMERA

 10. Debilai komentatoriai:

  Jei cia rasantys nezino LR istatymu, kad parduotuvese filmuoti galima, ir draudimas filmuoti pazeidzia zmogaus teises tai eikit toliau gatviu sluot ne komentave, yra istatymai apsaugini po straipsniu, mentam papeikimai garantuoti uz nezinojimo istatymo, o kad zmones lopai savo teisiu nezino tai patys kalti, kuo daugiau tokiu zmoniu reikia, o ne sedet ir verkslent, todel ir gyvenat tokioj sali , kad bemoksliai ir uz save nesugebat pastovet

 11. as:

  visu pirma ,kreipiuosi i policija kuri nezino istatymu !!!ir kaip jie isvis gali teigti kad negalima fotografuoti ir filmuoti ????yra tam istatymai kuriu reikia laikytis.jeigu tai filmuojama ir fotografuojama ne komerciniais tikslais reiskias viskas yra legalu o sitie ant duru zenklai yra niekiniai ir ju reiksme yra 0 nulis.Pasiskaitykit istatymus pirma o ne teiskit pirkeja ar jis teisus ar ne.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>