„Norfoje“ – netinkamai paženklintas gaivusis gėrimas

Negazuotas gaivusis gėrimas su cukrumi ir saldikliais, vyšnių skonio. Tokį UAB „Natūralios sultys“ pagamintą gėrimą su Norfos ženklu įsigyjome prekybos centre. Etiketėje pateikiama informacija, kad jo gamyboje naudotas dažiklis azorubinas, žinomas, kaip E 122.

E122, tai sintetiniai raudoni azo dažai. Dažiklis labai gerai tirspta vandenyje, uždraustas JAV, Japonijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir Kanadoje. Europos Sąjungos nustatyta paros norma yra iki 5 mg/kg kūno masės. Svarbiausia tai, kad nuo 2010 m. liepos 20 d. visoje ES privalu kiekvieno maisto produkto ar gėrimo, kuriame yra dažiklių, galinčių sukelti vaikams hiperaktyvumą, etiketės turi būti specialiai žymimos. Visų maisto produktų ir gėrimų, kurių gamyboje naudojami minėti maistiniai dažai, etiketėje turi būti pateikta informacija, kad dažiklis gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį.

Deja tokios informacijos ant Norfos vyšnių skonio gėrimo nėra. UAB „Natūralios sultys“ gamybos vadovė p. Roma nenorėjusi skelbti savo pavardės nevartok.lt teigė, kad gėrimas pagamintas praėjusiųjų metų rugpjūčio 25 dieną. Tai reiškia, kad jis į prekybą turėjo patekti tinkamai paženklintas – su papildomu užrašu „E 122 gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį.”

Apie rastą pažeidimą nevartok.lt pranešė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

  1. Reklama:

    Norfoje lankosi ne vaikai, o praktiški žmonės.Gėrimas labai skanus 🙂

  2. Panele Liucija:

    Hmmm… Tas gerimas stovi pas mane ant stalo ir tas uzrasas yra….

  3. Mama:

    Abejoju ar vaikai geria tokius gerimus

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>