Nitratų bomba šviežiose bulvėse iš turgaus

Pirkdami turguje bei tikėdamiesi įsigyti ekologiškų sveikų daržovių galite ir skaudžiai  nusvilti. Ne visi daržovių pardavėjai pasako tiesą, kur ir kaip augina savo daržo ar sodo gėrybes. Tuo įsitikino nevartok.lt skaitytojas Arnoldas apsilankęs turguje.

„Norėjosi šviežių bulvių, tad nuėjau į Halės turgų, nes maniau, kad bobulytės jų turės. Bulvių tikrai jau yra. Paėmiau pačių mažiausių, kad nereiktų, nei lupti, nei pjaustyti. Grįžęs namo prisiminiau, kad turiu likusį nitratų/nitritų testerį ir įdomumo dėlei nusprendžiau pažiūrėti ar tos šviežios turgaus bulvytės turi bent kiek nitratų. Testas gerokai nustebino, nes pagal testo spalvą bulvės tiesiog pritvinkusios nitratų.

Moralas – bobulytės turbūt per gausiai tręšia bulves mėšlu ar dar kažkuo. Pirkdamas žmogaus darže išaugintą bulvę ne visada laimėsi“, – nevartok.lt teigė eksperimentą atlikęs vilnietis.

Pasak Arnoldo, matyt saugiau pirkti bulves parduotuvėse, kur tikrinama ar jose neviršijamos leistinos nitratų normos. Nevartok.lt pataria visada pasidomėti, kuo pardavėjai tręšia savo parduodamas daržoves.

Dėkojame Arnoldui už suteiktą informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (6)

 1. Vaidas:

  Pirk kur nori, bet savo nitratu bombike vis tiek gausi 🙂

 2. ieva:

  reikia supjaustytas bulves (ir visas kitas darzoves) mirkyti vandenyje. geriausiai su soda. taip issiplauna didzioji dalis nitratu.

 3. Asta:

  Nesvarbu kur piksit, visur tie nitratai. Savo sodo gėrybes irgi ištyriau tomis juostelėmis, visuose daržovėsė rodė nitratų viršnormi. Jau tręšti nebūtina, visa žemė užnuodyta

 4. Gintas:

  Nitratai – daržovių sudėtinė dalis, natūraliai iš aplinkos patenkantys azoto junginiai. Augalams jie būtini, tačiau daržovės turi savybę juos kaupti. Didesni nitratų kiekiai randami lapinėse daržovių dalyse, mažesni – sėklose ir šakniagumbiuose. Vaisiai nitratų kaupti nelinkę (vaisiuose nitratų kiekiai iš vis nereglamentuojami).
  Europos Maisto Saugos Tarnyba paskelbė mokslinę nuomonę dėl nitratų daržovėse. Europos maisto saugos tarnybos mokslininkai išanalizavo 42 tūkstančius tyrimų rezultatų iš įvairių ES valstybių ir nustatė, kad rizika dėl per didelio nitratų kiekio gauto vartojant vaisius ir daržoves yra minimali. Europos maisto saugos tarnybos nuomone, daržovės – būtinas ir rekomenduojamas žmogaus raciono komponentas, o suvartotų daržovių teigiamas poveikis žmonių sveikatai atsveria galimą daržovėse esančių nitratų poveikio riziką.

 5. Erika:

  Nusipirkau ir aš kelis testukus. Vakar padariau bulvytės iš turgaus „tyrimą“, parodė kenksmingą kiekį (100 mg/l). Šiandien specialiai nusipirkau IKI parduotuvėje šviežių Kietaviškių bulvikių – atsakymas lygiai toks pats 100 mg/l….

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>