Nežino kokį viščiuką nusipirko

mesinis„Šis viščiukas pirktas Fresh Market. Užrašai ant maišelio skelbia, kad viščiukas mėsinis, o ant etiketės apie tai užrašų nėra – nurodoma, kad viščiukas broileris. Tai ką aš nusipirkau?“, – nevartok.lt rašė Tomas.
Ar pirkėjas neklaidinamas? Kuo skiriasi mėsinis viščiukas nuo viščiuko broilerio? VMVT specialistai sako, kad vartotojams neturėtų kilti klausimų skaitant etiketes.

„Informuojame, kad Lietuvos terminų banke broilerio reikšmė išaiškinta taip: “broileris – mėsai auginamas naminių paukščių prieauglis”. Taigi, ,,broileris” arba ,,mėsinis viščiukas” laikytini sinonimais, tačiau pritariame, kad vartotojui būtų kur kas aiškiau, jei ženklinime būtų vartojami vienodi terminai, tad apie šią pastabą informuosime ir gamintoją“, – nevartok.lt sakė VMVT vyr. veterinarijos gydytojas-valstybinis veterinarijos inspektorius Jonas Stanius.

 

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (1)

 1. Nesvarbus:

  Ponai ir ponios,
  1. Manau jusu portalui praverstu nepriklausomi ekspertai, o ne vien tik VMVT atsakymai.
  Teskim apie si straipsniuka.
  Kadangi as esu paukstininkas ir su stazu tai noreciau paklausti:
  visciukas buvo skanus ? Su geru galiojimu? Tinkamai ipakuotas ?
  Jei taip tai kokio velnio skundziates ?
  Paaiskinu ka reskia praktiskai zodis broileris. Broileris gali but bet koks paukstis, ar visciukas, ar anciukas, visai nesvarbu. Svarbu yra cia tas, kad broileriu, laikomas paukstis kurio nesukaulejusi krutines lasta. Jei tai buvo KObb veisles visciukas tai jis buvo iki 11 savaiciu amziaus jei ross iki 15 savaiciu amziaus.
  Taigi etiketes nepriestarauja visiskai viena kitai. Mesinis reiskia mesinis, o broileris = kad jis buvo jauniklis.
  Vat ir visas anegtotas.
  Jus labiau turetu jaudinti is kur jis atvaziavo, ka lese ir kuo buvo girdomas, koki kokcidiostatika gavo?
  Bet I situos atsakymus jus gausit tik privaciame profesionaliame ukyje su nedidesne kaip 300 pauksciu populiacija. Aisku kaina ten bus min 5.5 Eur uz 1 Kg jei ne visi 7Eur.
  Isvadoje
  Nereikalaukite is kaimynu masines produkcijos stebuklu. Jei norite zinoti, pirkite is profesionaliu uku. Jei norite pasisvaistyti teisemis, tad pirmiems jus neikasite, o antrieji jusu net artyn neprisileis.
  Tik jums spresti ir rinktis
  Su pagarba
  Nesvarbus

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>