Nesaugūs moliuskai vos nepakliuvo ant vartotojų stalo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gauta informacija iš Belgijos apie šaldytų dvigeldžių moliuskų iš Vietnamo siuntą, produkte nustatyta mikrobinė tarša Salmonella spp. bakterijomis.

RASFF pranešime nurodoma, kad nesaugūs šaldyti moliuskai (lot. Meretrix lyrata) buvo išplatinti Liuksemburge, Belgijoje ir Lietuvoje, todėl nedelsiant pradėtas skubus tyrimas. Tyrimo metu nustatyta, kad 20 kg nesaugių šaldytų moliuskų „Ocean pride“ siuntą į Lietuvą atsivežė didmeninės prekybos įmonė „Sanitex“ (Raudondvario pl. 131, Kaunas).

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams operatyviai patikrinus įmonės sandėlius, visa nesaugių produktų siunta sulaikyta, ją uždrausta tiekti vartotojams ir nurodyta saugiai sunaikinti specializuotoje šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonėje.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>