NEMATEKO rūkytas viščiukas tabaka – su krauju

nematekasĮ nevartok.lt kreipėsi vartotojas Stasys ir pateikė MAXIMOJE pirktą Nemateko pagamintą rūkytą viščiuką tabaka. „Viščiukas su krauju, mėsa kieta ir rausva. Prie kaulų raudonas kraujas. Baiminuosi salmoneliozės“, – guodėsi Stasys. Informaciją ir skundą perduodame veterinarijos tarnybai.

„Pagal Jūsų pateiktą informaciją dėl  nekokybiško (su kraujosruvomis pjūvyje ir prie kaulų) karštai rūkyto viščiuko Tabaka buvo atliktas patikrinimas  šio paukštienos gaminio gamybos įmonėje ŽŪB „Kontautėliai“. Ženklinime nurodyta ŽŪB „Nematekas“ buvo šio paukštienos gaminio platintojas.

ŽŪB „Kontautėliai“ įmonės patikrinimo metu pagal dokumentus patikrintas karštai rūkytas viščiukas Tabaka, kurio tinkamumo vartoti terminas buvo iki 2016-10-06 nustatyta, kad gamyba buvo vykdoma laikantis  įmonės patvirtinto gamybos technologinio proceso aprašo, laikantis terminio apdorojimo reikalavimų ir užtikrinant tinkamas žaliavų ir pagamintų gaminių laikymo sąlygas. (Patikrinimo metu nustatyta, kad prieš rūkymą gaminiai apverdami 74 – 74,5 laipsn. C temperatūroje. (Pagal teisės aktus (Mėsos gaminių techninį reglamentą) – “terminis apdorojimas  – ne žemesnėje kaip 68 laipsn. C temperatūroje”, “karštas rūkymas – terminis apdorojimas aukštesnės kaip 35 laipsn. C temperatūros nevisiško degimo medienos dūmais”).

nematekas_vidineNekokybiškas produktas į rinką pateko dėl netinkamai atliktos gamybai gautos žaliavos (užšaldytų viščiukų broilerių po jų defrostavimo (atšildymo))  juslinių rodiklių (išvaizdos) kontrolės. Prieš gaminat paukštienos gaminius būtina įvertinti paukščių  skerdenėles  dėl galimų jų pažeidimų skerdimo metu (pakraujavimų dėl traumų ir pan.). tai galėjo įtakoti specifinę gaminio spalvą sužalotose vietose.

Įmonei nurodyta sugriežtinti gaunamų žaliavų (viščiukų skerdenėlių) kokybės kontrolę, imtis papildomų prevencinių priemonių, kad užtikrinti tik kokybiškų viščiukų broilerių skerdenėlių naudojimą tolesnei paukštienos gaminių gamybai, minėtais klausimais pravesti pakartotinius dirbančiųjų mokymus.

Dėl nustatytų pažeidimų ir nekokybiškų paukštienos gaminių pateikimo į rinką atsakingam įmonės asmeniui paskirta nuobauda pagal administracinės teisės pažeidimų kodekso nuostatas“, – nevartok.lt sakė VMVT  Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji  specialistė valstybinė maisto produktų inspektorė Viktorija Septilkienė.

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>