Nebeperkant prasto lietuviško alaus, aludariai naudoja gudrybes

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas informavo Lietuvos aludarių gildiją ir Lietuvos smulkiųjų aludarių asociaciją, kad alaus ženklinimo etiketėse ir reklamoje vartoti teiginius, kurie nėra apibrėžti reglamento nuostatomis, yra draudžiama. Taip pat negalima teikti neteisingos ir klaidinančios informacijos vartotojams apie alkoholinius gėrimus.

Perspėti aludarių organizacijas nuspręsta dėl to, jog Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, vykdydami valstybinę maisto ir alkoholio kontrolę, vis dažniau nustato, kad alaus gamintojai rinkoje pateikia gaminius, kurių ženklinimas ir reklama klaidina vartotojus. Ant alaus ženklinimo etikečių ar reklamoje nurodomos alaus rūšys, apibūdinimai, prekiniai pateikimai ir kt., kurie nėra apibrėžti teisės aktų reikalavimais.

Alaus apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo techniniame reglamente alus skirstomas į kategorijas pagal naudojamas žaliavas ir gamybos ypatumus – į specialios technologijos ir kaimišką alų. Galima pateikti papildomą informaciją, jei ji neklaidina vartotojų. Nesant pagrindo, draudžiama naudoti nuorodą į aukštos kokybės alų („Ekstra“, „Premium“, „Eksport“ ir pan.), gamintojas turi įrodyti nuorodos pagrįstumą.

Vadovaujantis Alkoholio kontrolės įstatymu, Lietuvoje draudžiama visų formų alkoholio reklama, kurioje būtų neteisinga ar klaidinanti informacija apie alkoholinius gėrimus. Nuorodos į aukštos kokybės alų, sąvokos „gyvas alus“, „šviežias alus“ ir panašūs teiginiai traktuojami kaip šio įstatymo pažeidimai, jei nėra jų pagrįstumo įrodymų.

Atkreiptinas dėmesys, kad Dabartiniame lietuvių kalbos žodyne žodis „gyvas“ reiškia turintis gyvybę, gyvenantis, tikras, grynas, svarbus, būtinas, naudingas, gaivinamas, gydomas, sveikas ir t. t., o žodis „šviežias“ – ką tik gautas ar pagamintas, naujas, nelaikytas, nepabuvęs, neapdorotas, natūralus, gaivus. Todėl teiginiai „gyvas alus“, „šviežias alus“ ir pan. neatitinka tikrovės.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , ,

Komentarai (2)

  1. Oncia:

    Dar vieni melagiai parduodantys smirdanti vandeni pavadine ji ALUMI.

  2. Onciai:

    Nesvaik. Tenka kasdien beandrautisu užsieniečiais (baltarusiai, rusai, vakarų Europa), patikėk, vertina jie mūsų alų. Manau, palyginti jie turi tikrai su kuo.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>