Ne kartą įkliuvęs „Zujų paukštynas“ nepardavinėja latviškų kiaušinių, bet taupo išlaidas pakuotėms

ukzinios.lt nuotr.

Pirkėja Kaune įsigijo „Zujų paukštyno“ kiaušinių, įtardama, kad jie latviški:

http://nevartok.lt/2-maisto-produktai/kaip-latviski-kiausiniai-pavirsta-lietuviskais/

Informuojame, kad Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai tai žinomas netinkamo pakuočių ženklinimo pažeidimo atvejis ir buvo priimtos priemonės pažeidimui pašalinti.

UAB ,,Zujų paukštynas“ kiaušinių pakuočių ženklinimo trūkumus  Vilniaus VMVT pareigūnai nustatė 2013-03-15, atlikdami  tikslinį patikrinimą UAB ,,Zujų paukštynas“ prekybiniame kioske Nr. 185 Kalvarijų g. 61, Vilnius. Tai, kad ant šios įmonės pagamintų XL kiaušinių pakuočių ant buvusių ženklinimo etikečių buvo užklijuotos kitos ženklinimo etiketės, jos persišvietė ir matėsi ankstesnių etikečių užrašai, buvo įvertinta kaip teisės aktais nustatytų ženklinimo reikalavimų pažeidimas. Vilniaus VMVT 2013 -03-20 raštu Nr. 69D1-276 informavo Ukmergės VMVT, kuri vykdo valstybinę veterinarinę UAB ,,Zujų paukštynas“ kontrolę.

Ukmergės VMVT 2013 m. kovo 21 d. (patikrinimo aktas Nr.65GPG-4) atliko minėtos įmonės patikrinimą ir  kiaušinių taros sandėlyje rado 3 000 „Ekstra“ klasės kiaušinių pakuočių po 10 vnt.,  kurios buvo naudojamos XL kiaušinių pakavimui, klijuojant ant latviškų etikečių UAB „Zujų paukštynas“ ženklinimo etiketes. Nustatyta, kad  UAB „Zujų paukštynas“ praėjusių metų lapkričio mėnesį nupirko 9 365 vnt. pakuočių iš UAB „Telta“ (Kaunas), kurios buvo  pagamintos ne pagal UAB „Zujų paukštynas“ užsakymą, o pirktos iš neparduotos taros likučių. Kadangi pirkėjams kyla įtarimų dėl kiaušinių pakuočių ženklinimo, klaidinamas vartotojas dėl kiaušinių kilmės, buvo uždrausta naudoti taros likutį (apie 3 000 vnt). Ukmergės VMVT užtikrino, kad neatitikimai ženklinime buvo ne falsifikavimas, o netinkamai suženklintos taros panaudojimo pasekmė, ją pakartotinai ženklinant tik dėl taupumo sumetimų. Ukmergės VMVT užtikrina valstybinę veterinarinę kontrolę šiame paukštyne, kas mėnesį  UAB „Zujų paukštynas“  pateikia ataskaitą apie kiaušinių gamybą, pakavimą ir pardavimą. UAB ,,Zujų paukštynas“ 2012-2013 m. pakavo tik šiame paukštyne auginamų vištų kiaušinius, iš kitų šalių kiaušinių neįvežė.

Ukmergės žinios rašė, kaip „Zujų paukštynas“ tvarkosi: www.ukzinios.lt/archyvas-mainmenu-40/2024-gaienas-pd-prie-pauktyno.html

Tam tikras abejones kelia Ukmergės tarnybos veterinarai, kurių veiksmuose vietos gyventojai įžvelgia ne tik nuolaidžiavimus, bet ir pataikavimus ne kartą pažeidimus padariusiam paukštynui. Kaip sakoma, mažame kieme tvarkytis lengviau?

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (1)

  1. gediminas:

    o ar galmetu kad kiausiniais pradet prekiaut nanuose?

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>