Miško uogos – plauti ar neplauti?

„Vieša paslaptis, kad parduotuvėje nusipirktus vaisius ir uogas reikia kruopščiai nuplauti devyniais vandenimis, šepečiais, muilais, arba, kaip neseniai rašė jūsų portalas nevartok.lt, indų plovikliu. Bet niekas nerašo apie pačių renkamas uogas – po visą amžinybę trukusios žiemos pagaliau miškuose ir pievose jau atsiranda taip lauktų vasaros  gėrybių.

Mūsų šeimoje uogauti mėgstame visi, poilsiaudami gamtoje visada patikrinam pamiškes ir su didžiausiu malonumu valgom pačių susirinktas žemuoges, vėliau – mėlynes, avietes. Vengiam tik šalia kelių ar kitokių taršos vietų esančių pievų. Bet ar pakelės švino negavusios ir chemikalais nepurkštos gėrybės yra saugios valgyti iškart, neplautos?

Suprantama, turgelyje iš „močiučių“ nusipirkęs stiklinę žemuogių, negali būti tikras, ar jos nesurinktos čia pat už prekybcentrio esančioj pievoj. Bet jei uogavai sodybos pamiškėj, uogas susirinkai švariai, tvarkingai – kokie gali būti apsinuodijimų pavojai?“, – nevartok.lt klausė Karolina.

Pasak specialistės Loretos Mačytės (VMVT Maisto skyriaus vedėjos pavaduotoja), – jei norime būti užtikrinti, kad valgome tikrai švarias miško gėrybes – jas visuomet rekomenduojama nuplauti.

„Juk uogas renkame ne sterilioje aplinkoje, o gamtoje, miške, be to ir miško gėrybių rinkėjai juk neturi galimybės užtikrinti rankų švarą ir pan. Geriausias patarimas vartotojams – įvertinti kiekvieną situaciją: ar žinote kur uogos augo,  kaip jos buvo renkamos, saugomos, transportuojamos. Jei atsakyti į šiuos klausimus vienareikšmiai negalite arba nesate įsitikinę, kad neplautas miško gėrybes valgyti saugu, tuomet nuplaukite jas po tekančiu vandeniu“, – nevartok.lt sakė Loreta Mačytė.

Dėkojame Karolinai už pasiūlytą temą ir nuotraukas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (4)

  1. laimukas:

    savo rinktu uogu niekad neplaunu o pas bobutes neperku

  2. PoP:

    aš savo rinktų irgi neplaunu

  3. Jolanta:

    Žmonės, jus ką, iš viduramžių??? Kaip tai valgyti neplautas uogas? O rankas po tualeto dar nesusipratote paklausti ar plauti (kažin ar plaunate). Kokio proto lygio turi būti žmogus, kad dar nesigėdytų viešai tokių elementariausių higienos taisyklių klausinėti ar reikia plauti. Vien apie tai pagalvokit, kad po juos vabzdžiai laipioja, atsiprašant, ne tik šika, bet ir kiaušinėlius palieka, o ką jau kalbėti apie bakterijas, spalinių kiaušinius ir t.t. Kaimiečiai kaimiečiai… baisu

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>