Mažųjų gamintojų duona su metalo gabalais nuskelia dantis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių technologinių ir žaliavų atsekamumo pažeidimų, tiesiogiai įtakojančių gaminamų maisto produktų saugą ir kokybę, laikinai sustabdyta  ūkininko Gintaro Ruzgio duonos kepyklos (Krūnų kaimas, Musninkų sen., Širvintų r.) veikla.

Sprendimas priimtas po Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų atlikto patikrinimo tiriant vartotojos pranešimą, kad dėl duonoje aptikto svetimkūnio (metalinio varžto) ji susižalojo – nusilaužė dantį. Vartotojos teigimu, minėtoje kepykloje iškeptos duonos „Pirmapradė“ ji įsigijo Vilniuje vykusios mugės metu. Skubiai atlikto patikrinimo metu inspektoriai išsiaiškino, kad kepykloje nebuvo tinkamai vykdomas miltų sijojimas. Miltų sijojimui naudojamas savadarbis sietas, kuris neužtikrina kokybiško technologinio proceso ir neapsaugo nuo galimo svetimkūnių patekimo į gaminį tikimybės. Patikrinimo metu inspektoriams nepateikti žaliavų – ruginių miltų įsigijimo dokumentai, neužtikrinamas produktų atsekamumas.

Atsižvelgus į patikrinimo rezultatus ūkininko Gintaro Ruzgio duonos kepyklos veikla laikinai sustabdyta, nurodyta sunaikinti žaliavas be įsigijimo dokumentų, bei pasirūpinti tinkama gamybos įranga, užtikrinančia kokybišką miltų sijojimą.

„Šis atvejis, kai nustatomi tokie grubūs technologinio proceso ir produktų atsekamumo pažeidimai, yra išskirtinis. Tačiau reikia pastebėti, kad duonos ir kepinių kokybės kontrole labiau susirūpinti turėtų visi gamintojai. Šiemet tai jau ketvirtas pasitvirtinęs vartotojo skundas dėl duonoje aptiktų metalo gabalėlių ar kitų svetimkūnių. Tai akivaizdžiai demonstruoja, kad įmonėms reikia geriau įvertinti savo savikontrolės programas ir, jei reikia, numatyti papildomus, efektyviau veikiančius kontrolės taškus, kur produkcija būtų  tikrinama dėl metalo ar kitų svetimkūnių“, –  pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiuo ir panašiais atvejais, kai dėl ūkio subjekto netinkamai vykdomų prievolių yra patiriami turtiniai arba neturtiniai nuostoliai, vartotojai turi teisę kreiptis dėl jų atlyginimo į teisėsaugos instituciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>