MAXIMOJE sumažės aukščiausios rūšies dešrų

„Pirkau MAXIMOJE austrišką saliami dešrą. Nurodoma, kad ji aukščiausios rūšies. Tačiau pagal reikalavimus aukščiausios rūšies dešroje negali buti KRAKMOLO. O jis parduodamoje dešroje yra. Kaip tai galite paaiškinti, kaip tai vertinti? Ar dešra neaukščiausios rūšies, ar netinkamai paženklinta?“, – nevartok.lt klausė austrišką saliami įsigyjęs Tautvydas.

Šį klausimą uždavėme MAXIMA prekybos tinklui bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams.

VMVT vyriausioji sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Septilkienė teigia, tiekiami į rinką mėsos gaminiai, pagaminti kitose ES šalyse pagal galiojančius tų šalių standartus,  gali būti nepaženklinti pagal nacionalinio Lietuvos standarto LST 1919  „Mėsos gaminiai“ reikalavimus.

„Pagal mūsų reikalavimus Lietuvoje pagamintų aukščiausios rūšies mėsos gaminių gamybai negalima naudoti krakmolo. Kitose ES šalyse mėsos gaminiai gali būti pagaminti pagal  standartus, kuriuose nurodyti  kokybės rodikliai gali skirtis  nuo galiojančių  mėsos gaminiams pagamintiems Lietuvoje“, – nevartok.lt sakė VMVT specialistė.

Tuo tarpu MAXIMA atsiprašė ir pažadėjo, kad austriško saliamio ženklinimas bus pakeistas siekiant neklaidinti vartotojų.

„Dėl minėto gaminio mes kreipėmės į gamintojus, kurie mus informavo, kad įvyko ženklinimo klaida. Iš tiesų nurodytas gaminys yra pirmos rūšies, nes jo sudėtyje yra 2 procentai krakmolo, klaida įsivėlė ženklinant prekę. Atliksime visus būtinus pakeitimus, kad vartotojai būtų informuojami tinkamai. Atsiprašome pirkėjų dėl patirtų nepatogumų“, – nevartok.lt sakė MAXIMA atstovė spaudai Olga Malaškevičienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (7)

 1. Zina:

  Aš tai atkreipčiau dėmesį į natrio nitritą.

 2. Ramūnas:

  Taip. Didžiausias nuodas – E250

 3. kiiri:

  Juokingiausia sioje situacijoje yra tai, kad austrai zenklino pagal savo taisykles, lietuviai paprasciausiai issiverte sudeti, o kai pakilo vejas, Maksima ir vel sumaste sena gera atmaza – ivyko zenklinimo klaida, tuoj istaisysim. Heheh, makaronai masems… 😉

 4. jone:

  to krakmolo gal nemažai, jei jis vienoj iš pirmųjų pozicijų išvardytas

 5. Gediminas:

  Gi rašo „nes jo sudėtyje yra 2 procentai krakmolo“, ir jis ne pirmose pozicijose, o prieš prieskonius.

 6. re:

  Septilkiene turetu zinoti, kad jeigu austrai zenklina produktus auksciausios rusies, tai ir turi atitikti nustatytus reikalavimus Lietuvoje. Austrijoje tokios klasifikacijos kaip auksciausia rusis, pirma rusis ir pan. nera. Taigi, neskelbkite zmones klaidinanciu komentaru.

 7. Del 2% reikia kazkoki skandala skebt.Austrijoje gi gaminta.Ligtai numirsit?numirsit tai palaidosim.;)

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>