MAXIMOJE aptikti lenkiški žiediniai kopūstai su pesticidais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba aptiko nesaugius lenkiškus žiedinius kopūstus su lapais.

Vykdant pesticidų likučių kontrolę Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atrinko lenkiškų žiedinių kopūstų su lapais mėginius ištirti laboratorijoje.

Atlikus laboratorinius tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, žiediniuose kopūstuose nustatyta 0,18 mg/kg pesticido chlorpirifoso. Rastas pesticido likutis daugiau nei tris kartus viršijo leistiną kiekį (didžiausias leistinas chlorpirifoso kiekis žiediniuose kopūstuose – 0,05 mg/kg).

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė tolesnį žiedinių kopūstų su lapais realizavimą, nurodė tiekėjui – UAB „Maxima LT“ (Savanorių pr. 247, Vilnius) surinkti iš rinkos nesaugios daržovių siuntos likučius (viso buvo įvežta 2,2 t ).

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (2)

  1. Cesarius ( Vilnietis ):

    bet daug ir surijo žmonės

  2. Piktas:

    Apie virsyta pesticidu kieki pranesta, kai jau visus kalifikus buvo zmones ispirke, nes kaip tik tuo metu Maxima jiems buvo paskelbusi akcija – Maxima niekada saves nunuskriaus, vargsai zmones, nes nuodija savo organizma….

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>