NORFA, MAXIMA ir RIMI prekiavo suklastotais konservais su arkliena

Lietuvoje arklienos aptikta trijuose konservuose, kuriais prekiauta Lietuvoje. Visus juos gamino Latvijos bendrovė „Kursu Zeme“.

„Arklienos aptikta „Troškintos jautienos“, „Troškintos jautienos skardinėje“ ir „Turstų pusryčiuose iš jautienos“ konservuose. Visus juos gamino „Kursu Zeme“, – nevartok.lt sakė VMVT specialistė Jurgita Savickaitė. Šia produkcija prekiavo ne tik MAXIMA, kuri pirmoji skubiai pašalino šiuos gaminius iš prekybos.

„Maxima“ pašalino 768 kg, „Norfa“ – 4 755 kg, RIMI – 480 kg mėsos konservų.

Atlikti DNR tyrimai parodė, kad Latvijos bendrovės „Kursu zeme“ konservuose dalis jautienos buvo pakeista arkliena, nors informacija apie tai etiketėse nepateikta.

Tarnyba nurodė iš rinkos surinkti „Kursu zeme“ produkciją.

Klastotės, kai į jautienos gaminius buvo įmaišoma arklienos, nustatomos įvairiuose šaldytuose ar konservuotuose jautienos pusgaminiuose. Atsižvelgiant į šią informaciją, Lietuvoje taip pat tiriami maisto produktai su jautiena: šaldytų lazanijų, padažų, koldūnų, šaldytų kebabų pusgaminių, mėsos kukulių ar mėsainių ir kitų produktų mėginiai.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. xxx:

    Apie viska pagalvota 🙂

  2. :))):

    čia gamintojus teisti reikia, o ne prekybos centrus. Arkliena dar ne pats blogiausias dalykas, kurį galime aptikti maisto produktuose. Kartais geriau net nežinoti ką valgai

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>