MAXIMA paprikos su kalkių apnašomis

MAXIMA per Šv.Velykas savo pirkėjams pažėrė nemažai siurprizų, tarp jų ir nemalonių. Nevartok.lt skaitytojas Juozas nusistebėjo ir net išsigando pamatęs kokių paprikų parsinešė jo žmona. Suskubęs į parduotuvę vyras aptiko gausybę baltais milteliais prisodrintų daržovių.


„Kas tai per chemikalai, kuriais apipurkštos paprikos iš Ispanijos?“, – nevartok.lt klausė vyras.

„Pirmasis įspūdis toks, kad jos buvo purkštos ar šlakstytos kažkokiu baltu skysčiu-chemikalu. Tai nėra dirvožemio dėmės. Itin gausūs kreidos spalvos milteliai buvo padengę daugelį daržovių“, – nevartok.lt teigė Juozas.

Pasiteiravome MAXIMOS kuo buvo padengtos parduodamos paprikos, ar žinomi kas tai per balti milteliai? Ar galima taip atrodančias darzoves apskritai pardavinėti?

„Ant šių paprikų matosi kalkių apnašos. Šiltuose kraštuose kuomet temperatūra yra itin aukšta šiltnamiai iš išorės yra purškiami kalkėmis, kad apsaugoti juose augančias daržoves nuo per didelio karščio. Tikėtina, kad buvo pažeistas šiltnamio paviršius ir dalis kalkių pateko ant jame augusių paprikų. Galbūt iš Ispanijos atkeliavusių paprikų partijoje pasitaikė nešvarių kalkėmis apneštų daržovių, tačiau tai yra pavienis atvejis ir šios paprikos yra tikrai saugios vartoti. Iš visos paprikų partijos keletas nešvarių daržovių turėjo būti atrinktos parduotuvėje ir į prekybos salę neturėjo patekti. Atsiprašome pirkėjų dėl šio nesklandumo. Šios paprikos parduodamos nefasuotos, todėl kiekvienas pirkėjas gali pasirinkti jam patinkančią daržovę ir neimti nešvarių“, – nevartok.lt sakė MAXIMA įvaizdžio ir komunikacijos departamento vadovė Lina Muižienė.

Nevartok.lt vartotojams primena – rinkdamiesi daržoves visada jas atidžiai apžiūrėkite. Niekada nepirkite ir nevartokite produktų, kurie turi išorinių defektų ar nežinomos kilmės dėmių.

Dėkojame Juozui už suteiktą informaciją.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

 1. Tadas:

  Įdomu ar kas patikės, kad čia kalkės. Dar įdomaiu, kodėl nepasakyta ar jos kenksmingos ar ne?

 2. Is siltu krastu:

  Ot ir pasakysiu- siltnamius purskia is vidaus (nes kokia nauda is isores purksti- lietus nuplauna). Kas yra dirbes-zino… Tad …Manau, kad ten viskas kalkina, jei tik nenuvaloma 🙂

 3. Anonimas:

  KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 1455/1999
  1999 m. liepos 1 d.,nustatantis saldžiųjų pipirų realizavimo standartus,nurodo, kad pritaikant būtinuosius reikalavimus parduodamoms daržovėms, PRIVALU laikytis tam tikrų šiame reglamente nurodytų sąlygų. Viena iš šių sąlygų skelbia, kad pipirai turi būti švarūs be jokių pašalinių medžiagų paviršiuje. Nesvarbu ar tai kalkės, ar grunto likučiai, ar dar kokia velniava. Tai, kad Lietuvoje sunkiai laikomasi įstatymų raidės ir naudojamasi pirkėjo neišmanymu – faktas.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>