MAXIMA ekologiški apelsinai su pesticidais (papildyta MAXIMA komentaru)

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė UAB „Maxima LT“ pardavinėti graikiškus apelsinus kaip ekologiškus. UAB „Maxima LT“ priėmė sprendimą apelsinus (iš viso 36 kg) su nustatytais pesticidais surinkti iš rinkos ir sunaikinti.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami 2014 metų augalinių maisto produktų taršos stebėsenos programą, iš UAB „Maxima LT“ atrinko graikiškų ekologiškų apelsinų ištirti dėl pesticidų liekanų.

Ištyrus apelsinus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, juose nustatyta pesticido chlorpirifoso likučių. Nors rasto pesticido kiekis neviršijo didžiausios leistinos normos ir buvo 15 kartų mažesnis, tačiau ekologinėje žemdirbystėje pesticidai iš viso negali būti naudojami.

Apie nustatytus pažeidimus informuota Europos Komisija ekologinės žemdirbystės informacine sistema OFIS. Ekologinės žemdirbystės reikalavimų neatitikusius produktus sertifikavusi Graikijos atsakinga tarnyba turės atlikti tyrimą ir OFIS sistema pateikti Europos Komisijai nustatytas taršos priežastis bei nurodyti priemones, kurių bus imtasi, kad panašūs atvejai nepasikartotų.

„Informuojame, kad nedideliame kiekyje – 36 kg ekologiškų apelsinų, kuriais buvo prekiaujama keliose MAXIMA parduotuvėse, buvo aptikta pesticidų. Nors pesticidų kiekis neviršija leistinos ar pavojingos žmogaus sveikatai normos, vis tik ekologiškuose vaisiuose ir daržovėse pesticidai nėra leidžiami. Todėl operatyviai sureagavus į Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistų pastabas šios rūšies apelsinai iš parduotuvių buvo surinkti ir saugiai sunaikinti. Prevenciškai patikrinti ir kiti ekologiški vaisiai bei daržovės. Daugiau pažeidimų nenustatyta.

„Produktų, kuriais prekiaujame saugumui ir kokybei skiriame prioritetinį dėmesį, to paties reikalaujame ir iš produkcijos tiekėjų. Siekiant ateityje panašių nesusipratimų išvengti bus atliekami papildomi šio tiekėjo tiekiamų vaisių bei kitų ekologiškų vaisių ir daržovių, kuriais prekiaujame, tyrimai, padedantys nustatyti, ar auginant ekologiškus vaisius ir daržoves, juos apdorojant nebuvo naudojami pesticidai“, – teigia MAXIMA LT Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Deimantė Mitkuvienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (4)

 1. ZG:

  Maxima prieme sprendima apelsinus surinkti ir sunaikinti.O veterinarke neipareigojo to padaryti?Ar Maximai dzin,gali elgtis kaip nori?

 2. Iv:

  spėju kad „sunaikins“ – pasiūlys kaip gerą akciją ir išpirks…

 3. Pirkėja:

  Neįtikėtina,kad apelsinai buvo sunaikinti….Juk pesticidų kiekis neviršijo mažiausių leistinų ribų,tik pesticidai negalimi ekologijoje.
  Tiesiog apelsinai gali būti parduoti kaip paprasti, bet ne ekologiški.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>