Lietuvoje neliks prieštaringai vertinamo „Valocordin-Doxylamin“ (papildyta)

Šiuo metu vaistinėse jūs dar galite nusipirkti Vokietijoje pagaminto medicininio preparato „Valocordin-Doxylamin“. Vyresnio amžiaus žmonių perkami ir mėgiami lašiukai artimiausiomis dienomis išnyks iš Lietuvos vaistinių. Prieš keletą metų valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), Vaistų registracijos taryba buvo nutarusi neperregistruoti „Valocordin“ geriamųjų lašų.

Pareiškėjo (Krewel Meuselbach GmbH, Vokietija) pateikta vaistinio preparato dokumentacija neatitiko Europos Sąjungos šalyse galiojančių privalomų reikalavimų. Jo vartojimas, esant nerviniam širdies veiklos sutrikimui, padidėjusiam nerviniam dirglumui, psichomotoriniams sutrikimams, atsiradus baimei, nerimui ir nervingumui, miego sutrikimams, vegetaciniam sujaudinimui, buvo nepagrįstas.
„Valocordin“ geriamieji lašai iš visų Europos Sąjungos šalių buvo registruoti tik Lietuvoje ir Latvijoje.

Pripažinta, kad fenobarbitalis buvęs „Valocordin“ sudėtyje sukelia pavojingą fizinę ir psichinę priklausomybę. Ši vaistinė medžiaga gali susilpninti kitų labai svarbių, pavyzdžiui, kraują skystinančių, kontraceptikų, širdies ritmo sutrikimams gydyti vartojamų vaistų poveikį, taip sukelti sunkių sveikatos sutrikimų. Be to, fenobarbitalis yra vienas iš pavojingiausių vaistinių preparatų apsinuodijus.
Tačiau vokiečiai sugebėjo užregistruoti kitą preparatą – „Valocordin-Doxylamin“. Kita sudėtis, kita paskirtis – trumpalaikiams miego sutrikimams gydyti. Tačiau buteliukas liko toks pat, nekeičiant nei apipavidalinimo, nei kitų preparato identifikacinių elementų. Šalia buvusio pavadinimo „Valocordin“ buvo pridėtas tik prierašas – „Doxylamin“

Nevartok.lt pasidomėjo, kokiomis aplinkybėmis preparatas buvo užregistruotas Lietuvoje. Paaiškėjo, kad žmogus dalyvavęs priimant sprendimą registruoti „Valocordin-Doxylamin“ ir galintis atskleisti registravimo paslaptį, valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje (VVKT) nebedirba. O įdomiausia tai, kad pradėjus narplioti šio medicininio preparato registravimo istoriją, sausio mėnesio pabaigoje vokiečių gamintojas atsiuntė raštą, prašydamas preparatą išregistruoti. Jokių tokio sprendimo motyvų kompanija Krewel Meuselbach GmbH nepateikė!

Paklausėme ar VVKT registruojant „Valocordin-Doxylamin“ nekilo klausimų, kad preparatas vizualiai identiškas, panašus į ankščiau Lietuvos rinkoje parduodamą Valocordin?

Pasirodo, kad nėra teisės aktų, kurie reglamentuotų įpakavimo ir buteliukų išvaizdos panašumą su anksčiau rinkoje buvusiais preparatais. Pakuočių maketai nebevertiname nuo to laiko, kai buvo priimtas sprendimas, kad pakuočių išvaizda paliekama farmacinių kompanijų atsakomybei.

Pasidomėjome, ar VVKT nekėlė abejonių, kad preparatas „Valocordin-Doxylamin“ yra registruotas tik gamintojo šalyje (Vokietijoje) ir jokioje kitoje ES šalyje?

Atsakymas labai paprastas – kompanija laikydamasi įstatymų pati sprendžia, kokiose šalyse ji pageidauja prekiauti vaistiniu preparatu. Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktai tam neprieštarauja. Kokie veiksniai lėmė, kad vokiečiai persigalvojo ir patys paprašė „Valocordin-Doxylamin“ išregistruoti? Ar tai reiškia, kad preparatas galėjo būti nesaugus? Ar kompanijai iškilo problemų gimtojoje šalyje? Klausimų, į kurios norėtųsi sulaukti atsakymų yra daug. Tačiau aišku viena – „Valocordin-Doxylamin“ Lietuvos vaistinėse nebeliks.

Tai patvirtino VVKT atstovė Ramunė Visockytė: „Valocordin-Doxylamin buvo registruotas 2008 m. vasario mėn., remiantis Vokietijos vaistų agentūros išvadomis. 2011 m. sausio 28 d. kompanija atsiuntė raštą VVKT, kuriame pranešama, kad atsisako
Valocordin-Doxylamin registracijos Lietuvoje ir Vokietijoje. Tai reiškia, kad kompanija prašo jų preparatą išbraukti iš registracijos.“

VVKT jau ruošia dokumentus šiai procedūrai (išregistruoti) atlikti. „Manome, kad maždaug per mėnesį Valocordin-Doxylamin bus išregistruotas ir nuo tos dienos juo nebebus galima prekiauti”,- nevartok.lt sakė Ramunė Visockytė. Kodėl Vokietijos kompanija nutraukia registraciją, VVKT atstovė teigia, jog į šį klausimą tikslaus atsakymo nesulaukta: „2010 m. ši kompanija kreipėsi į Latvijos ir Estijos vaistų agentūras prašydama pripažinti „Valocordin Doxylamin“ registraciją. Estija kompanijai pateikė klausimus. Tuomet vokiečiai nusprendė atsiimti registracijos paraiškas (Estijoje, Latvijoje) ir atsisakyti galiojančių ES šalyse (Vokietija, Lietuva) vaisto registracijų.“

Įdomiausia tai, kad visi Lietuvos specialistai vertinę „Valocordin-Doxylamin“ pateikė neigiamas išvadas dėl jo registravimo. Tačiau tuomet įsakymą pasirašė nuo pareigų nušalinta tarnybos viršininkė Aurelija Kulčickienė-Gutienė, vėliau pakliuvusi į Specialiųjų tyrimų tarnybos akiratį.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (17)

 1. as:

  O ka dabar gers visos senutes?Vel ieskos lasiuku turguje.

  • senute:

   oi,kaip gaila kad nera siu lasiuku. sergu nemiga,neisivaizduojat kaip sunku visa nakti neuzmigti. juos gere ir mano mama,ir mire ne nuo ju

 2. xdd:

  pas ka uzsiliko namuose, galite sugirdyti katinams 🙂

 3. Vaida:

  Mociutes gers kai ka kita, kas taip apt sukelia priklausomybe :DDDD tik didesniais kiekiais 🙂

  • mociute:

   labai greit bega laikas. neapsiziuresi,kaip ir tu busi senute.nuo siuolaikiniu stresu tau nepades nei valakardinas

 4. Radviliskis:

  Mūsų visos vaistinės bankrutuos.

 5. NEKROLOGAS:

  Lietuva bananu salis ir tik cia galima isadarineti tokius bajerius.Visi zino, kad vaistas neaiskus, o pardavineja i kaire ir i desine.

 6. zzyzi:

  kvepia kriminalu

 7. nuo mamos:

  iskraciau mamos rysulelius su vaistukais, akurat toks buteliukas guli :).Gerai, kad mama nemoka internetu naudotis irnesuzinos, kad lasiukai dings, o tai begtu i vaistine prisipirktu, kaip visi varguoliai siandien perka masiskai dingstanti cukru 🙂

 8. NTV:

  Legalus narkotikas sitas vaistas. Kaip ir karvadolis ar koks ten. O validolis tai eiline metine bambonke.

 9. Tautinis silpnaprotis:

  Apie ką staripsnis? Kad nevartoti to ko ir taip neliks? Miela svetaine, kažkaip nesolidžiai atrodi…

 10. neliks sito:

  bus kitu. Tokiu pat, tik brangesniu. Agi sitai tvarka dabar ka gali bobute kokiu lasiuku vos uz 12 litu nuspirkt? Europs sajingoj juk esame, nesolidu, reikia kad bent 12 EUR kainuotu. Vat, vakuteliai, del ko sita panabereija. A gal netrycia katras rimtai pamislijot, kad del jus sveikatu cia? Cha, naivuoliai.

 11. as:

  Pati geriau ir dabar dar geriu,nes puikiai uzmigdo vos penki lasai.

  • mociute:

   ir as labai sielvartauju ju negaudama nusipirkt.padedavo irgi keli lasiukai,o dabar per naktis nemiegu

 12. slapta verslininkė:

  Gerai, kad Lietuvoje neparduoda. Tai dabar vežu iš Baltarusijos ir pardavinėju savam mieste. Ačiū tau Europos Sąjunga

 13. daiva:

  ka jus cia senutes kritikuojat,dabar jauni zmones del streso uzmigt negali.Atemet lasiukus, tai psihotropines tabletes gersim. Tai bus geriau? grazinkit doksolomina,protingai vartojant,manau jis saugesnis uz tabletes.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>