Lietuviai rusiškų maisto produktų negarbina

„Jeigu rusai nenori mūsų pieno produktų, tai aš nenoriu jų silkės, margarino, aliejaus, alaus, degtinės. Siūlau ignoruoti rusiškus produktus. Nemanau, kad jų kokybė yra aukšta“, – nevartok.lt tokią  nuomonę išsakė Algirdas.

Ar daug Rusijos ir kaimyninės Baltarusijos maisto produkcijos parduodama Lietuvos rinkoje? Kokia yra kokybė? Ką rusai ir baltarusiai parduoda Lietuvoje?

„Lietuvos rinkoje iš Rusijos ir Baltarusijos  pieno produktų asortimentas nėra gausus. Eksportui į ES yra patvirtinta 13 pieno perdirbimo įmonių iš Rusijos Federacijos bei 5 įmonės iš Baltarusijos Respublikos. Per šiuos metus iš Baltarusijos importuota 17 siuntų pieno produktų, iš Rusijos pieno produktų nebuvo įvežta, žuvininkystės produktų importo apimtys šiek tiek didesnės tačiau neviršija per metus 35 siuntų iš Baltarusijos ir 10 siuntų iš Rusijos.

Visa produkcija importuojama iš trečiųjų šalių yra tikrinama įvežimo metu vadovaujantis patvirtintu kontrolės planu bei imami mėginiai teisės aktų numatytiems tyrimams. Į Lietuvą importuojami maisto produktai privalo atitikti jiems keliamus ES nustatytus saugos reikalavimus ir dėl to yra griežtai tikrinami. Įmonė gamintoja turi deklaruoti ir pateikti ženklinimo etiketėje visą informaciją apie  pagaminto produkto sudedamąsias dalis. Kiekvienas vartotojas pasirenkant produktus gali sužinoti sudedamąsias dalis produkto ženklinimo etiketėje nurodytoje  sudėtyje“, – nevartok.lt sakė VMVT veterinarijos sanitarijos skyriaus vyr. specialistė Antonina Greičiuvienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (3)

  1. Tads:

    Ha ha, as jau jus seniausiai ignoruoju. 🙂

  2. Lietuvis:

    O as ne, pirkau ir pirksiu. Ypatingai saldinta sutirstinta piena (be visokio s). Tikrai daug skanesni produktai.

  3. Viktorija:

    O vat kaip tik pradėsiu pirkti :DD durniukai jūs, matai šiaup rusai sugalvo nepriimti produktų mūsų. Palaikom Rusiją!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>