Lietuviai ES antrarūšiai? Ar ir maistas skirtas, kaip antrarūšiams?

Lietuvai ir kitoms ES narėms naujokėms gaminami prastesnės kokybės produktai. Faktas tai ar mitas? Mitą sugriovė radikalaus tyrimo ir eksperimento ėmesi slovakai, apie kurį jau rašė nevartok.lt.

Slovakijos Vartotojų Gynimo Asociacija pasirinktinai ištyrė vienodai paženklintus maisto produktus, kuriuos įsigijo 8 ES valstybių (Vokietijos, Austrijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos ir Bulgarijos)  prekybos centruose.

„Žemesnės kokybės maisto produktai buvo įsigyti taip vadinamose „naujosiose“ ES valstybėse“, sakė Asociacijos pirmininkas Miloš Lauko, pristatydamas tyrimo rezultatus žiniasklaidai. „Nepasitaikė atvejo kai prastenės kokybės maisto produktas būtų pateiktas Vokietijos ar Austrijos rinkai“. Tačiau ES šalims naujokėms buvo tiekiami prastesnė kokybės garsių gamintojų produktai. Tenka apgailestauti, kad tokio tyrimo neatliko Lietuvos Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, kuris pastaruoju metu labiau pataikauja gamintojams, nei gina vartotojų interesus.

Po Italiją keliavęs Valdemaras atsivežė kelis garsaus gamintojo Maggi produktus su informacija vokiečių kalba. Jo dėmesį atkreipė užrašai ant pakelių.

„Man pasirodė, kad prekės yra kokybiškesnės, įvairesnės ir be jokių skonio stipriklių. O Lietuvoje dar visai neseniai pirkau Maggi su skonio stiprikliais. Tokių dar radau savo stalčiuose“, – nevartok.lt sakė Valdemaras.

Tad kuo skiriasi Maggi asortimentas Lietuvoje nuo kitų ES šalių.
Pvz. Italijoje beveik nebeįmanoma aptikti prieskonių, prieskonių mišinių su skonio stiprikliais, tarp jų ir Maggi. Ar yra prieskonių, prieskonių mišinių bei ruošinių Maggi be skonio stipriklių parduodamų Lietuvoje? Kodėl Lietuva išskiriama iš kitų ES šalių?
Koks yra Maggi asortimentas Lietuvoje ir kitose ES šalyse, kalbant apie skirtumus dėl skonio stipriklių. Kodėl Lietuvai tiekiami gaminiai radikaliai skiriasi nuo gaminių kitoms ES šalims. Tokius klausimus nevartok.lt uždavė Maggi tiekėjams.

„Maggi asortimentas kai kuriose šalyse yra ženkliai platesnis nei Baltijos šalyse. Jūsų nurodytose nuotraukose yra vokiškas ruošinių antriesiems patiekalams asortimentas. Tokio tipo produktais Lietuvoje pradėjome prekiauti 2009 metų pabaigoje.

Parinkdami asortimentą atsižvelgiame į vartotojų poreikius bei vartojimo įpročius.

NESTLE Baltics produktas „Maggi IDEA“ taip pat kaip visi kiti NESTLE dehidratuotos kulinarijos gaminiai paruošti naudojant žaliavas be įdėto mononatrio glutamato. Tai reiškia, kad maisto priedas nebuvo įdėtas į receptūrą. Taip pat, kad nėra įdedamas žaliavose, kurias naudojame šių produktų gamybos procesuose. Lietuvos valstybinės institucijos nepritaria ženklinimui “Be mononatrio glutamato” , “Be konservantų”, todėl ant savo pakuočių papildomai negalime informuoti pirkėjų apie tai,kad produkte nėra šio maisto priedo. Vartotojas paskaitęs produkto sudėtį gali įsitikinti,kad sudėtyje skonio stipriklių nėra.

Maggi asortimentą kiekvienais metais papildome keliais naujais produktais. Asortimente turime ne tik produktų be įdėto MSG, bet ir kelis ekologiškus produktus, pvz. sultinius“, – nevartok.lt aiškino Maggi atstovė Ariana Rastauskaitė.

Tačiau, kodėl skiriasi produktų skonis, konsistencija, kvapas? Drasūs slovakai jau rado atsakymą į šį klausimą. O Lietuvos institucijos arba nenori, arba negali atlikti analogiško eksperimento. Juk tarnauti gamintojui, o ne vartotojui yra naudingiau…

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (2)

  1. Tas:

    Nieko naujo, kas pasidomi ar turi giminiu uzsieni puikiai zino kad kokybe pas mus maisto, gerimu ir kitu produktu yra prastesne. giminaiciai buvo atvaziave is uzsienio tai atsigere musu puikiai zinomos kavos kuri reklamuojama neretai ir kuri nera pigi pagal musu kainas, tai sako „kokias cia zemes geriat..“ kita karta buvo atsiveze jie savo kavos 🙂 kur kaina net mazesne nei ta kuria ispeike. Man paragavus negalejau patiket koks geras skonis… Kai geriau sios kavos pora savaiciu, po to i pas mus parduodama kava net sunku paziuret buvo, atsigerus pirma karta „tos zemes“ po geros uzsienines kavos reikejo kazkur 2 dienu apsiprast prie skokio (is gero i bloga)… Tas pats ir su skalbimo milteliais buvo atveze 1 paka tai ne tas zodis kaip gerai skalbia… Sokoladas taip pat labai skanus nepalyginsi su tuo muilu kuri perkame mes…

  2. geras pastebejimas:

    esam ne antrarusiai, o treciarusiai. valgom s..,da, o rukom dar didesni s…da.Laikas parasyt apie cigaretes.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>