Krekenavos mėsoje – kiauliena užteršta antibiotikais

Šių metų vasario pabaigoje atlikus kiaulės raumens cheminius tyrimus, nustatytas antibiotikas, viršijantis didžiausią leistiną kiekį daugiau kaip devynis kartus – Penicilinas G 465 µg/kg (DLK 50 μg/kg). Mėginys tyrimams buvo paimtas Kėdainių rajono Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorės, iš bendrovės „Krekenavos mėsa”.

„Tai buvo tik viena kiaulė, kurios mėsoje antibiotikai viršijo leistiną normą. Mes žinome iš kokio ūkininko ji buvo įsigyta, turėjome garantijas, kad mėsa švari. Galiu užtikrinti, kad tos kiaulės mėsa nebuvo panaudota maisto produktams“, – nevatok.lt teigė ŽŪKB “Krekenavos mėsa” ir AB ”Krekenavos agrofirma” maisto saugos sistemos vadovas Dalius Peleckis.

Vyriausioji veterinarijos gydytoja Irena Pečiulienė nevartok.lt pasakojo, kad specialistai atliko daug patikrinimų ir nustatė, kad antibiotikais užteršta kiauliena į Krekenavos skerdyklą pateko iš Aurimo Žaldoko ūkio Biržų rajone. Nustatyta, kad ūkininkas tomis dienomis skerdimui pristatė 390 kiaulių. Pagal veterinarijos žurnalus matyti, kad 14 kiaulių buvo gydyta antibiotikais. „Ūkininkui skirta bauda, kurią jis sumokėjo. Paaiškėjo, kad po gydymo receptiniais vaistais nebuvo praėję pakankamai laiko, kad antibiotikai pasišalintų iš gyvūno organizmo, ir jis negalėjo vienos kiaulės skersti“, – teigia gydytoja Irena Pečiulienė.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius sako, kad tai vienetinis toks atvejis. „Įmonės problemų dėl antibiotikais užterštos mėsos neturi. Tačiau asociacijoje kelsime šį klausimą ir diskutuosime, kaip sustiprinti žaliavos perkamos iš ūkininkų kontrolę“, – teigė asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius.

Tačiau ar šis atvejis nesukels „kiaulių karo“? Rusijai antibiotikais užteršta žaliava gali būti rimtu pretekstu sugriežtinti iš Lietuvos įvežamos mėsos ir jos produktų kontrolę.

Tuo tarpu žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius nemano, kad tai gali sukelti rimtų problemų mėsos perdirbėjams: „gal būt šiuo atveju buvo per didelis pasitikėjimas ūkininku, kuris tiekė žaliavą. Visi kontrolės mechanizmai veikia pakankamai griežtai, ypač eksportuojant mėsą ir jos produktus. Nėra priežasčių bijoti, kad mėsoje bus rasta antibiotikų“.

Ar Rusija nepasinaudos senais savo darbo metodais, kuriuos taikė tikrindami Lietuvos pieno perdirbėjų produkciją? Viceministro Mindaugo Kuklieriaus nuomone, būtina atidžiau tikrinti iš Lietuvos ūkininkų perkamą žaliavą ir antibiotikų klausimas nebus keliamas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (3)

  1. Netikintis is miesto:

    Kaip galejo buti antibiotikai tik vienoje kiauleje, negali buti.

  2. x:

    na nesuserga visi fermos galvijai vienu metu:. Pagyde kiaulyte ir realizavo nepraejus tinkamam laikotarpiui.

  3. Agnė:

    Tik nereikia pasakų. Pramoniniu būdu auginamoms kiaulėms profilaktiškai ir pastoviai yra švirkščiami antibiotikai. Pati mačiau dokumentinį filmą apie tai+dar info,kad žmogus numirė,nes jokie jam paskirti antibiotikai buvo nebeveiksmingi,kadangi organizmas nuo vartojamos tokios mėsos jau pripratęs buvo prie jų.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>