Krautuvėlėje „Gėrybių ragas“ – figos su vabalais

„Š.m. balandžio 16 d. apsipirkome Vilniaus „Panoramos“ prekybos centro džiovintų vaisių ir riešutų krautuvėlėje „Gėrybių Ragas“. Po kelių dienų valgydami ten įsigytas figas (vidutines, už ~19 lt/kg) pastebėjome, kad „GĖRYBIŲ“ mums tikrai nebuvo pagailėta…“, – tokią informaciją nevartok.lt atsiuntė vilnietis Lukas. Atsiųstose nuotraukose matyti, kad perlaužtoje figoje tūno juodi vabaliukai.

Figose vartotojas rado juodų vabalų

Figoje rastas vienas iš vabalų iš arčiau

„Liūdniausia yra tai, kad net neįsivaizduojame, kiek tokių „juodųjų vabaliukų“ jau suvalgėme, kadangi apsipirkinėti ten mėgdavome dažnai…“, – apmaudo neslėpė Lukas.

Bendrovės ADRO-NUTS, kuriai priklauso parduotuvės „Gėrybių ragas“ direktorė Džineta Sličiuvienė teigia apgailestaujanti dėl figose rastų vabaliukų: „šios figos vežamos iš Turkijos. Jos yra niekuo neapdorotos, tad vabaliukai galėjo atkeliauti kartu su vaisiais“.

Džineta Sličiuvienė figų nuotraukas su vabaliukais žada nusiųsti turkams bei aiškintis situaciją.

„Vartotojo noriu atsiprašyti, kad teko įsigyti tokių vaisių. Mes visada pasirengę grąžinti pinigus ir pakeisti netinkamus produktus kitais kokybiškais vaisiais“, – nevartok.lt sakė bendrovės vadovė.

Tuo tarpu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ketina patikrinti „Gėrybių rago“ džiovintus vaisius.

Dėkojame Lukui už atsiųstą informaciją ir nuotraukas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (8)

 1. Lina:

  Vaisius iš Turkijos reikia visada patikrinti. Esu pati nusipirkusi kažkokių keistų abrikosų, kurie smirdėjo chemikalais.Nuo tada visada žiūriu kilmės šalį.

 2. Pirkėjas Lukas:

  Pirmiausia AČIŪ direktorei Džinetai už išsamų atsakymą. Po šio atsakymo ir toliau apsipirksime Jūsų krautuvėlėse.

  TAČIAU, mano interesas nebuvo atgauti savo sumokėtus 4 litus. Aš ir dabar į juos neturiu pretenzijų. Mano interesas buvo informuoti žmones, kad tokių dalykų gali pasitaikyti ir valgyti pirktus džiovintus vaisius reikėtų atsargiau. Jei aš būčiau kreipęsis tiesiogiai į Jus, būčiau visai savaitei sugadinęs nuotaiką vargšei pardavėjai, sugaišęs mažiausiai 2 val. savo brangaus laiko ir atgavęs savo 4 litus, bet nuo to nebūtų niekas pasikeitę – žmonės ir toliau kimštų figas nežiūrėdami ką jos slepia. O dabar – bent kažkiek žmonių prieš valgydami pasitikrins. Tai ir buvo mano tikslas.

  Ir norėčiau labai paprieštarauti komentatoriams, kuriems vabalas pirktiniame vaisiuje yra natūralus dalykas. Yra labai didelis skirtumas – ar tą vaisių perki, ar skiniesi savo sode. Nes skindamas sode tu įvertini šią galimybę, o pirkdamas parduotuvėje – ne. Aš irgi sode valgydamas avietes tikrinu ar ten nėra kirminų – tai yra normalu. Tačiau graibyti kirminus iš pirktinės ekologiškos aviečių uogienės – mano galva VISAI NENORMALU. Tas pats su žirniais. Kas antras žirnis darže sukirmijęs, tačiau kas būtų, jei BONDUELLE stiklainyje kas antras būtų sukirmijęs?

  Puiku, kad FIGOS ekologiškos, ir aš puikiai suprantu, kad cheminėje figoje vabalų negyventu. Tačiau jei yra bent MINIMALI tikimybė, kad šioje ekologiškoje, niekuo neapdorotoje figoje GALI būti vabalų – AŠ TURĖČIAU BŪTI INFORMUOTAS, kad valgydamas galėčiau pasitikrinti! Jei pardavėja duodama maišelį manęs neperspėja, kad ten viduje gali būti vabalas – aš ir nesitikrinsiu ar ten tas vabalas yra ar nėra…

 3. Benas:

  Pirkau figu is „Gėrybių ragas“ parduotuves esancios mindaugo maximoje, Vilniuje.
  2011 Balandzio 27d.
  Tai buvo brangiausios is triju rusiu kurias jie turejo.

  Vienoje is pirktu figu radau lygiai tokiu paciu vabaliuku kaip sio straipsnio nuotraukose. Vabaliuku buvo tiek viduj tiek isorej figos.

  Nors pardaveja ir sake kad viskas buvo patikrinta, likau nusivyles siuo radiniu.

 4. Vaida:

  Prieš pusvalandį pabaigėme kartu su vienerių metų sūnumi Gausybės rage Mindaugo g.pirktas figas – sūnui daviau tik minkštimą jas išardžiusi. Tikrai šleikštulį sukėlė perskaityta info, nors vabaliukų nemačiau, bet atidžiai juk nežiūrėjau… Tikrai nebepirksiu ten…

 5. audra:

  Iš kur pardavejos gali žinoti ten yra ar nėra tų vabaliukų. juk jos nesikrapsto kiekvienoje figoje ar kokiam nors kitam vaisiuje. vieną gali perlaužti ir gali pasitaikyti jog tam vaisiuje nebus jokio vabaliuko, o salia gulinčioje figoje bus.
  Manau jog cia kaltu nera. gal tie vabaliukai uzsiveisia kai juos atvezdinėja

 6. Jolanta:

  pirkau riešutų Panevežio maximoje ,,Gėrybių ragas “ skyrelyje…karijų riešutai buvo buvo su kabančiais voratinkliais, lazdynų ir kirmėlių buvo, graikiniai ir anakardžiai-visko ir to to …labai supykau ir nusivyliau. Nebeperku ten ir kitur labai žiūriu.:(

 7. Filomena:

  O taip, mielieji, vakar naturaliose svieziose datulese is Irano, supakuotose i dailias dezeles, radau visa apatine ju eile gudriai sudetu zemyn nezinia kieno apkramtytais sonais. Taip pat is Vilniaus Maximos „Gerybiu rago“… Tai jau antras kartas!!! Pirma karta figose buvo kirmeliuku 🙁 SOS, Gerybiu ragai!!!

 8. vabaliukai:

  Ten kiek kandziu yra, zmones nepirkit

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>