Košė iš Rusijos – su aliuminiu

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad greito paruošimo gūdų košėje „Samarskij Zdoroviak” nustačius didelę teršalo aliuminio koncentraciją, importuotojui įmonei UAB „Be E LT” uždrausta šią košę tiekti į šalies rinką.

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, patikrinimo ir atrinko laboratoriniams tyrimams greito paruošimo grūdų košės „Samarskij Zdoroviak” mėginius. 288 kg košių siuntą iš Rusijos įmonės OOO NPT „SOZVEZDIJE” į Lietuvą importavo UAB „Be E LT” (Kaunas, Daukšos g. 8-7).

Mėginio tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto prašymu atliko Vokietijos laboratorijos „GALAB” Laboratories, GmbH specialistai. Tirtuose košės mėginiuose nustatyta 33,5 mg/kg aliuminio, tai daugiau kaip 3 kartus viršija Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) rekomenduojamą leistiną koncentraciją – 10  mg/kg.

Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, Kauno miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nurodė importuotojui UAB „Be E LT” per 60 dienų minėtą greito paruošimo grūdų košių siuntą išvežti iš ES teritorijos arba saugiai sunaikinti. Apie atvejį Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF informuota Europos Komisija ir kitos ES šalys narės.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>