Kodėl ROKIŠKIO ŽUVINĖS silkė plaukia keistame skystyje

silke_rokiskio„Nusipirkome ROKIŠKIO ŽUVINĖS silkės. Labai nustebino, kad skystis nudažytas specifine rožine-vyšnyne spalva. Tai matoma nuotraukoje. Be to tie spalviškai nudažyti dariniai plaukioja.Sudėtyje nėra nurodyta jokių dažiklių. Kaip galima vertinti, kas tai yra, kame plaukioja silkė? Juk turėtų būti tik aliejus“, – nevartok.lt klausė silkę įsigijusi Renata.

„2015-15-27 pagal pateiktą informaciją atliktas patikrinimas įmonėje UAB „Daivida“ (Perkūno g. 4, Rokiškis). Nustatyta, kad “Šventinė silkių filė aliejuje” gaminama iš sūdytų atlantinių silkių. Šios silkės sūdomos naudojant brandinimo medžiagą, kurios sudėtyje yra prieskonių mišinio iš paprikos, pipirų, kininio cinamono, gvazdikėlių ir raudonųjų burokėlių miltelių, kuris ir nudažo silkę rausva spalva. Ši informacija turi būti pateikta ženklinimo etiketėje, nurodant sudedamąsias dalis. Tačiau produkto ženklinimo etiketėje informacijos apie tai nėra, o tai ženklinimo reikalavimų pažeidimas. Kad neklaidintų vartotojų, įmonei yra nurodyta perženklinti gaminį, nurodant visą reikiamą informaciją.
Prie silkių paviršiaus plūduriuojančios medžiagos greičiausiai yra iš žuvienos išsiskyrusios organinės medžiagos (riebalai, baltymai), kurios pateko kartu su sūrymu perkeliant sūdytas žuvis į vartotojams skirtą pakuotę, tai lemti galėjo ir laikymo sąlygų pažeidimai transportavimo ar saugojimo metu. Dėl šio klausimo tyrimas dar vyksta“, – nevartok.lt pasakojo VMVT vyr. veterinarijos gydytoja- valstybinė veterinarijos inspektorė Janina Kondrotienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>