Kirmėlės duonoje – karti realybė

„Pirkome kelių rūšių duonos gaminius MAXIMA parduotuvėje (Ulonų g. 5, Vilnius) ir šiuose gaminiuose radome kirmėlių“, – nevartok.lt pranešė kirmėlę duonoje aptikęs Edgaras.

„Atlikome patikrinimus parduotuvėse, tačiau nieko panašaus neradome. Taip pat susisiekėme su gamintoju prašydami paaiškinti tokio incidento atsiradimo galimybę. Ši duona parduodama sandarioje pakuotėje, į parduotuves ji vežama kasdien, todėl tikimybė užsiveisti kenkėjams yra itin menka. Norint nuodugniau išsiaiškinti šį įvykį, reiktų žinoti kada buvo pirktas gaminys, kiek dienų laikytas namuose ir kokiomis sąlygomis. Pirkėjui grąžinus šį produktą į parduotuvę, mes galėtume imtis išsamesnio tyrimo siekiant identifikuoti pažeidimus ir užtikrinti, kad tai nepasikartotų ateityje. Atsiprašome pirkėjo už nemalonumus“, – nevartok.lt situaciją komentavo MAXIMA įvaizdžio ir komunikacijos departamento vadovė Lina Muižienė.

MAXIMA nedelsdama užklausė duoną kepančią bendrovę FAZER KEPYKLOS bei pranešė apie vartotojo gautą skundą.

Pasak įmonės kokybės vadovės Jolantos Dzemydienės, juoda duona „Jorė“ kepama 240 laipsnių temperatūroje, 45 min. „Tokioje temperatūroje neįmanomas kirmėlių atsiradimas gaminyje. Būtina įvertinti kokiomis sąlygomis pirkėjas laikė produktą, ar nebuvo galimybės užkrėsti gaminį parduotuvėje, pirkėjo namuose, ar nepažeista pakuotė“, – sakė Jolanta Dzemydienė.

„Esu nustebęs, nes namie kepame ir savo duoną, kuri paprastai laikoma ant stalo ir jokių kirmėlių nėra. O pirkti produktai iš šios parduotuvės buvo laikomi namie uždarose pakuotėse – vieni duoninėje kiti ne duoninėje (visada taip laikome). Perkame produktus visada šioje MAXIMA parduotuvėje ir toks atvejis pasitaikė pirmą kartą“, – savo nusistebėjimo neslėpė kirmėlių duonoje aptikęs Edgaras.

Nevartok.lt rekomenduoja duonos gaminiuose aptikus kenkėjų nedelsiant pranešti valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai bei tokią informaciją paviešinti.

Dėkojame Edgarui už informaciją ir nuotrauką.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (8)

 1. Jurgita:

  100 procentu, kad kirmele buvo miltuose. Kepejai nepastebejo ir iskepe, o dabar jie bando uzverst pirkejui kalte, kur laike, kaip laike.Aisku nieko naujo:(

 2. Povilas:

  Duona juk pjaustyta, taip? Kepama kirmelė tikrai negalėjo nei išgyventi, nei taip atrodyti. Po to kai duona buvo iškepta buvo daug žingsnių kur tuos kirmelių lervos ar kas ten galėjo papulti į maišelį ar ant duonos.

  Žodžiu sanitarinės sąlygos prastos imam už kiaušų uždarom porai mėnesių porą kartų per metus ir kitaip tada kalbės, o dabar kiek tik nebuvo tų atvejų tai arba darbuotojai parduotuvėje savivaliauja ar dar kas, bet valdžia niekad nekalta ir niekad nieko nežino. Angelai žodžiu. Būtent, kad kaltė vienaip ar kitaip yra valdžios, nes jie už viską atsako pabaigoje, o ne atskiri žmogeliai kažkur.

 3. misteris:

  as irgi radau is maximos pirktoj duonoj kirmeliu . Juoda duona , Klaipedos duonos gaminta.

 4. O:

  Pereitą savaitę atidariusi to paties Gardėsio baltos duonos su grūdais (ar tik irgi ne Jorės) naują maišelį ant duonos pastebėjau skraidantį gyvį. Tokių kartais atsiranda kruopose. Nesidomėjau, bet galbūt iš minimų kirmėlaičių. Tiksliai žinau, kad negalėjo atsirasti namuose, nes aršiai kovoju – viskas laikoma uždarytuose stikliniuose induose, kad nepasklistų, jei ką. Į naują, uždarytą duonos maišą niekas negalėjo patekti. Be to, po to daugiau namuose niekur tokių gyvių nepastebėjau.
  Iškart išmečiau visą pakelį, kad nepasklistų. Gal ir reikėjo nešti į kontrolės įstaigą, bet yra vasara ir turėjom išvažiuoti.
  Daugiau jokių Gardėsio gaminių nepirksiu, nors buvo viena iš mėgstamesnių kepyklų. Suprasčiau, jei būtų žaliavos – miltai, kruopos. Bet čia galutinis produktas, maisto gamintojai turėtų labiau rūpintis savo produktų kokybe.

 5. O:

  p.s. gal ir ne Jorė, bet gamintojas tiksliai Gardėsis. Nustebau, nes BUVO mėgstamas. Duona buvo balta, skirta skrudinimui su sėklomis.

 6. Edgaras K.:

  Aš irgi radau šitų kirmėlių Vilniaus duonoje. Skani jinai BUVO. Teks kitokią kirkt. Duona pirkta Vilniuje, Ukmergės g. 184.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>