Kas nebijo ispaniškų agurkų – prašom į NORFĄ

Panika kilusi visoje Europoje dėl ispaniškų agurkų jau užvaldė ir Lietuvą – pirkėjai įdėmiai skaito ne tik etiketes, bet ir prašo patvirtinimų iš kurios šalies atvežti agurkai.

„Turguje visi tikina, kad agurkai lietuviški arba iš Lenkijos. Visi prekeiviai žino, kad paminėjus kilmės šalį Ispaniją, daržovių niekas nepirks“, – nevartok.lt sakė turguje apsiperkanti Beata. Daugiau laiko prie etikečių praleidžia ir pirkėjai prekybos centruose.

„Šiuo metu mūsų parduotuvėse neprekiaujame nei ispaniškais pomidorais, nei agurkais. Paskutinę partiją ispaniškų agurkų buvom gavę balandžio pradžioje, o pomidorų – gegužės 7d. Taigi šiuo metu jų parduotuvėse tikrai nėra ir pirkėjams siūlome tik saugias ir kokybiškas daržoves“, – nevartok.lt informavo MAXIMA įvaizdžio ir komunikacijos vadovė Lina Muižienė.

RIMI prekybos tinklas patikino, kad jų parduotuvėse agurkų iš Ispanijos nėra. „Agurkais is Ispanijosjau senokai neprekiaujame“, – nevartok.lt tvirtino RIMI viešųjų ryšių vadovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

IKI prekybos tinklas teigė, kad prekyboje yra nedidelis ispaniškų agurkų kiekis. „Ispaniškus agurkus užsakome iš patikimo tiekėjo, turinčio visus kokybės sertifikatus ir esame tikri dėl šios produkcijos tinkamumo bei kokybės. Nesame pastebėję, kad ispaniškų agurkų paklausa būtu pasikeitusi“, – nevartok.lt sakė IKI komunikacijos vadovas valdas Lopeta.

Prekyba NORFA prekybos tinkle ispaniškais agurkais klesti – agurkų iš Ispanijos kilogramas PEPINO HOLANDES tekainuoja 3.09 Lt.

Valstybinė maisto ir veterinarijos žada aiškintis ar ispaniški agurkai esantys Lietuvos rinkoje yra saugūs. Tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius kalbėjo, kad greičiausiai Lietuvoje apskritai nėra agurkų iš Ispanijos, o šios produkcijos daugiausia importuojama iš Lenkijos.

Tad kyla klausimas, kaip tikrinama daržovių kokybė bei jų užterštumas, jeigu tarnyba apskritai nežino, kur ir kokiais agurkais yra prekiaujama.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (3)

  1. Loreciukas:

    Maximoje ana savaite pirkau pomidoru, kuriu kilme buvo nurodyta Ispanija ir kaina akcijos metu 1.69lt uz 250gr. Veliau juos teko ismesti i siuksliu deze, sveikata vis del to brangiau…taigi negrazu meluoti:)

  2. J.:

    maziau myzkit..

  3. Galite jau nusiraminti, jokių nuodų maisto produktuose iš Ispanijos NĖRA. Pats esu Ispanijoje ir žiūriu žinias: vokiečiai jau pradeda mokėti Ispanijai baudas už NEPAGRĮSTAI sukeltus gandus, tai tik žiaurūs ir nesąžiningi konkurenciniai žaidimai tarp įmonių ir prekybos tinklų…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>