Kai kurie restoranai ir kavinės taupo net joduotai druskai

Lietuvos higienos normą HN 15:2005 „Maisto higiena“, kurioje nurodyta, kad ,,Saugant gyventojų sveikatą nuo ligų, galinčių atsirasti dėl Lietuvos Respublikos geografinėje teritorijoje esančio jodo trūkumo, mažmeninės prekybos parduotuvių maisto skyriuose parduodama, o viešojo maitinimo bei duonos gamybos įmonėse vartojama tik joduota valgomoji druska, turinti 20–40 mg/kg jodo.

„Kaip patikrinti ir kas tikrina? Kavinėse tiek virtuvėj, tiek ant stalų turi būti druskinėj joduota druska. Kas patikrins, ar pvz. Mambo picerijose, Čili ar kitose lankomose kavinėse naudojama joduota druska? Faktas, kad kai kurios kavinės perka ir naudoja pačią pigiausią druską“, – nevartok.lt teigė vienoje iš Vilniaus kavinių įtartiną akmens druską aptikęs Povilas.

„VMVT pažymi, kad valstybinė kontrolė didmeninėse, mažmeninėse, gamybos, viešojo maitinimo patiekalų gamybos ir kitose maisto tvarkymo įmonėse atliekama teisės aktuose nustatyta tvarka. Valstybinės kontrolės metu tikrinama patalpų ir įrangos, personalo higiena, produktų gamybos technologijos, jų ženklinimo reikalavimų atitiktys teisės aktų reikalavimams. Viešojo maitinimo patiekalų gamybos įmonėse kiekvieno planinio patikrinimo metu įvertinama ar gaminant patiekalus naudojama ir klientams skirtoje salėje ant stalų pateikiama joduota druska.

VMVT informuoja, kad kavinių, užkandinių, restoranų bei duonos gamybos įmonių patikrinimų, dėl joduotos druskos vartojimo, duomenimis iš 2558 patikrintų kavinių, užkandinių, 698 restoranų nustatyta 50 atvejų, kai buvo vartojama ne joduota druska. „Mambo“, „Čili“ picerijų ir restoranų tinkluose, duonos gamybos įmonėse pažeidimų nerasta.

VMVT duomenimis, iš mažmeninėje prekyboje atrinktų  tirti 13 joduotos druskos mėginių, jodo kiekio neatitikimų nerasta, o iš 26 atrinktų druskos mėginių, dėl sunkiųjų metalų nustatymo, viename buvo rastas nežymiai padidintas vario kiekis.

VMVT pažymi, kad mūsų šalyje naudojama joduota druska importuojama iš Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Slovėnijos, Vokietijos, Pakistano“, – nevartok.lt pasakojo VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė, maisto produktų inspektorė Asta Maminskienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>