Japoniškos kilmės maisto produktai ir pašarai kol kas saugūs

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo informaciją, kad šiuo metu vykdant sustiprintą maisto produktų ir pašarų importo iš Japonijos į ES kontrolę – nenustatytas nei vienas teigiamas radioaktyvios taršos atvejis.

Iš viso nuo Japonijoje įvykusios atominės elektrinės sprogimo ES šalyse ištirti 98 importuoti maisto produktai ir pašarų mėginiai iš Japonijos, tame tarpe ir žuvininkystės produktai iš Ramiojo vandenyno.

Visiems maisto produktams ir pašarams, importuojamiems iš Japonijos grėsmės zonų į ES privalo būti atlikti radiologiniai tyrimai. Pasienio veterinarijos postams privalo būti pateikta atitinkama produktų saugos deklaracija. Atsižvelgiant į riziką, pasienio veterinarijos postai ima mėginius radiologinės taršos nustatymui.

VMVT informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nuolat atliekami  radiologinės taršos maisto produktų ir pašarų laboratoriniai tyrimai. 2011 m. dėl radiologinės taršos buvo ištirti 202 mėginiai – visi tyrimų rezultatai neigiami. Tarp ištirtų mėginių maisto produktai ir pašarai iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, JAV ir 2 mėginiai (džiovinti jūros dumbliai ir sojos pupelių pasta) iš Japonijos.

Lietuvos pasienio veterinarijos postams nurodyta apie visas importuotas iš Japonijos (įskaitant importuotas Ramiojo vandenyno kilmės produktų) maisto produktų ir pašarų siuntas nedelsiant informuoti VMVT.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (1)

  1. Gurrrrmannnn:

    Blemba kaip noreciau prie tokio stalo prasisukt. 🙂

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>