Itališki makaronai su vabalais Klaipėdos „Norfoje“

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba gavo vartotojo skundą dėl UAB „Norfos mažmena“ prekybos centre „Norfa XXL“ (Taikos pr. 66A, Klaipėda) įsigytų fasuotų makaronų „DA VINCI“ ir juose rastų kenkėjų (vabalų). Atlikus minėto prekybos centro patikrinimą prekyboje rasta virš 8 kg itališkų makaronų „DA VINCI“ ir nustatyta, jog makaronų pakuotėse yra plika akimi matomų kenkėjų. Šių makaronų realizacija buvo uždrausta.

Taip pat buvo atliktas UAB „Rivona“, kuri vykdė itališkų makaronų „DA VINCI“ realizaciją „Norfos mažmena“ prekybos centruose, patikrinimas. Nustatyta, jog UAB „Rivona“ taikydama įmonės savikontrolės sistemoje numatytas priemones savanoriškai sustabdė „Da VINCI“ makaronų pardavimą (didmeninės prekybos maisto produktų sandėlyje rasta: makaronai kaspinėliai (BOWTIES „DA VINCI“ BIOLOGICO) 454 g. pakuotėse – 5026 vnt., tinkamumo vartoti terminas iki 2011-07-11 ir 2011-08-11, bei makaronai ratukai (TRICOLOR WAGON WHEELS „DA VINCI “) 454 g. pakuotėse – 3767 vnt., tinkamumo vartoti terminas iki 2011-07-28 ir 2012-07-28). Kėdainių rajono VMVT uždraudė minėtų  makaronų realizaciją (viso 3992 kg), nurodė surinkti išplatintas makaronų pakuotes iš mažmeninės prekybos tinklo, bei pateikti išsamią informaciją apie išplatinimą ir iš rinkos surinktą makaronų kiekį.
Tyrimas tęsiamas.

Lietuvoje yra parduodami daugiau nei 40 procentų makaronų, kurie yra įvežtiniai. Daugiausiai makaronai įvežami iš Italijos, Vokietijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos, Prancūzijos, o taip pat iš trečiųjų šalių Ukrainos, Rusijos ir kt.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (4)

  1. NORFA:

    NORFA – brudo lydere!

  2. prekybcentris:

    kai tik skaitau, kas blogai, visada Norfa ir Norfa. Praktiski zmones renkasi NORFA…….

  3. Sliurpt ir purt,,,, NOFRFOS mmmaistas mmane ppykkina… NNUO JOO IRR PRADDEJAAU MIKKCCIIOT… DDAR TRIIEEAADZIAU VISAAA SSSAAAVVVVAITE

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>