Išgąstį sukėlė netikėtai sprogęs ALITOS vyno butelis

„Sekmadienį Rimi pirkau Alita Chardonnay. Iš parduotuvės gėrimas nukeliavo tiesiai į barą. O antradienį sprogo. Gerai, kad sprogo bare, ir kad neišdaužė stiklo. Juk su vaikais žaidžiau visai prie pat. O ir parduotuvėjė ši akcijinė prekė buvo išdėstyta prie praėjimo. O jei ten sprogtų? Gaila ir pinigų… Bet svarbiausia-kodėl gi taip įvyko? Ar įmanoma to išvengti?“, –nevartok.lt rašė su neeiline problema susidūrusi Nina.

„Paprastai įmonėse taikoma labai griežta stiklo taros kokybės kontrolė, nes fermentuoto produkto sudaromas slėgis butelio sienelėms yra gan didelis. Specialistai įvardija tris pagrindines priežastis, dėl ko galėjo sprogti putojančio gėrimo butelis:
1. Netinkamos laikymo sąlygos (gamintojas nurodo, kad gėrimas neturi būti laikomas aukštesnėje kaip 18 -20 C), karštyje natūralūs fermentacijos procesai gėrime intensyvėja, o susikaupusių dujų perteklius gali išmušti kamštį, spaudimo gali neatlaikyti tara.
2. Stiklo brokas
3. Netinkami putojančio vyno kokybės rodikliai.

Vartotojos skundas užregistruotas ir pradėtas tyrimas, konkrečioms įvykio priežastims išsiaiškinti“, – nevartok.lt sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Kaikarienė.

Dėkojame Ninai už informaciją ir nuotrauką.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (4)

 1. x vxvd:

  pas mus irgi yra sproges 3 l talpos fermentuoto gerimo butelis, papludimys kambaryje buvo + puse metu stiklu vis rast pavykdavo visur, bet tragedijos is to nedarem, per karstai laikomas buvo ir tiek, vasara kambaryje tikrai silta. Nesuprantu zmoniu, kurie kiekvieno pirstelejimo proga (ypac, kai patys kalti garantuotai) puola skustis ir ieskot kaltu. Baisu…..

 2. lojali:

  Jo pirsteli jau daznai toks jausmas jog sutrikes virskinimas. Baikit tais vaikais manipuliuoti komentaruose,nei jus ju priziurit prekybos centruose nei ka. Pasidziaugit atejusia vasara))

 3. Sigita:

  ir kas gi laiko sampanizuota vyna siltoje temperaturoje???

 4. Nina:

  įdomu,o kur tragedija?

  juk aiškiai išdėstyta situacija ir užduoti klausimai. Kaltų neieškome, nieko nekaltiname.
  žmonės, žmonės… man būtų gėda prigalvoti ir parašyti.

  jeigu jūs neturite vaikų arba jais nesirūpinate-neklijuokite savo elegesio taisyklių kitiems.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>