IKI suklastojo senų produktų galiojimo terminą ir jais prekiavo

Kokybę nuolat deklaruojantis prekybos tinklas IKI ėmėsi naujo būdo klastoti galiojimo terminus. Virtas ispaniškas kumpis Serrano, kurio galiojimo terminas buvo iki šių metų kovo 23 dienos, IKI lentynose J.Jasinskio g. aptiktas ir kovo 24 dieną. Tąsyk IKI pareiškė, kad tai vieno darbuotojo ir vienos parduotuvės klaida. Pasak IKI atstovo Valdo Lopetos, kokybės direktorius visoms tinklo parduotuvėms išplatino laišką, įspėdamas išimti iš prekybos kumpį su pasibaigusiu galiojimo terminu.

Nuo originalių gamintojo pakuočių pašalinta galiojimo termino diena, paliekant tik mėnesį ir metus

Tačiau po trijų dienų nevartok.lt tos pačios partijos ispanišką produktą aptiko IKIUKO parduotuvėje, Vivulskio gatvėje. Situacijos nežinančiam vartotojui būtų sunku suprasti, kad produkto galiojimo terminas pasibaigęs. Dar sunkiau suprasti, kad buvo atlikti klastojimo veiksmai – nuo originalių gamintojo pakuočių meistriškai pašalinta (nutrinta) galiojimo termino diena, paliekant tik mėnesį ir metus. Visas pakuotes su klastojimo požymiais nevartok.lt įsigijo.

IKI komunikacijos vadovas Valdas Lopeta patvirtino, kad ispanišku virtu kumpiu Serrano buvo prekiaujama 40 parduotuvių didžiuosiuose miestuose.

„Po kovo 23 dienos šiuo kumpiu prekiauti apskritai buvo draudžiama. Gavę iš Jūsų informaciją apie tai, kad kumpis kovo 24 d. vis dar buvo parduodamas vienoje parduotuvėje, pakartotinai informavome visas parduotuves, kad užtikrintų, jog šios partijos kumpiu nebūtų prekiaujama. Pagal mūsų vidinę tvarką, griežtai draudžiama prekiauti pasibaigusio galiojimo produktais. Tai užtikriname įdiegę griežtą kontrolės sistemą. Šiuo atveju dviejose parduotuvėse kumpis su pasibaigusiu galiojimo terminu buvo likęs dėl darbuotojų kaltės. Galime užtikrinti, jog darome viską, kad tokių atvejų apskritai nebūtų“, – nevartok.lt teigė Valdas Lopeta.

Ant nevartok.lt anksčiau įsigyto kumpio (viršutinė pakuotė) tinkamumo vartoti terminas nurodytas. Iš vienodų partijos numerių galima spręsti, kad tinkamumo vartoti data ant kitų pakuočių turėjo būti nurodyta ta pati - 2011-03-23

Tačiau , kas konkrečiai nutrynė galiojimo datą nuo pakuočių ir taip suklastojo gaminio galiojimo terminą? Kokių priemonių bus imtasi klastotojų atžvilgiu? Anot IKI komunikacijos vadovo, šiuo metu atliekamas tyrimas: „už tai atsakingiems darbuotojams bus pritaikytos griežtos drausminės nuobaudos.“

Atsakydamas į klausimą ar bus atlyginta žala vartotojams, kurie įsigijo pasibaigusio galiojimo produktus ir produktus su IKI tinkle suklastotomis pakuotėmis, Valdas Lopeta pažadėjo, kad, jei šį kumpį įsigijusių pirkėjų atsirastų, žala jiems būtų atlyginta.

Nevartok.lt apie prekybą kumpiu, kurio galiojimo terminas pasibaigęs bei prekybą su suklastotu galiojimo terminu informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (12)

 1. kiiri:

  Na, tai kokia cia ta griezta vidaus kontroles sistema, jeigu prekyboje yra pasibaigusio galiojimo laiko prekiu? Vadinasi, sita sistema sukurta tik ant popieriaus ir neveikia. O neveikia del dvieju priezasciu – arba tie, kuri privalo uztikrinti jos veikima, blogai dirba, arba jiems yra nuleistas isakymas is virsaus nieko nematyti.

 2. Regina:

  iki ivaizdziui – sakes. Pasielge, kaip kokia kaimo parduotuve nebeisgalinti issilaikyti.

 3. :)):

  bet tai kai is neturejimo ka rasyti iesko tokiu nesamoniu

 4. Povilas:

  Kaip man norfoje bandė įrodyti, kad „032011“ dantų pastos galiojimo terminas yra 2011 metai kovo mėn., o ne 2011 metai kovo 20 diena.

  • ))):

   man idomu butu paziuret i ta durniu kuris ant dantu pastos dar ir diena (!!!!) rasytu

   • Povilas:

    O tai kaip tu manai gal dantų pasta su mėnesio paklaida galioja? Tarkim jei pagaminta buvo kovo 1 ir kovo 31 dieną, tai gal skirtumas yra? Priedo ji buvo beskonė jau ir bekvapė ir visai neputojo (kaip kokie milteliai pavadeniję). Mano dedukcijos galio man kužda, kad visgi aš teisus, nes ir data jei rašoma tik metai ir mėnesis rašoma paprasčiausiai kaip 2011 03, o ne 032011 ar kaip ant kitų pastų buvo parašyta tarkim 04/2012 tada supranti, kad mėnesis atskirtas nuo metų, o 032011 yra skaitoma iš dešinės metai, diena ir mėnesis.

    • nora:

     tikrai nėra skaitoma jei iš dešinės metai diena mėnuo, iš kur čia ištraukei? iš eilės viskas eina, tad vsii žinom kad neturim 20 mėnesio, tai vadinasi galioja iki 2011 kovo mėnesio. Nemažai prekių yra, kur diena nerašoma, o tik mėnuo.

 5. ieva:

  baisu. reik boikotuot iki

 6. :)):

  cia yra zmogishkasis faktorius is tam tikro tukstancio prekiu nepastebeti vieno, tiesiog gal zurnalistui profesija reik keisti i galiojimu isrinkejo

  • Povilas:

   Viešumas yra gerai ir nereikia čia kliedėti. Į lentyną ne 3 000 000 milijonai tos prekės vientų telpa. Galima visus tvarkingai pasižiūrėti.

  • Nevartok:

   gerbiamas ar gerbiama, : ))
   Rašote, kad žmogiškasis faktorius iš tam tikro tūkstančių prekių nepastebėti vieno.

   Visų pirma – prekių tikrai ne tūkstantis. Pakuotės parduotuvėje kaip matome iš nuotraukos buvo 3. Visos jos buvo nupirktos. Ketvirta pakuotė iš kitos parduotuvės ir pirkta anksčiau.

   Antra – rašote, kad „žmogiškasis faktorius“ yra ar buvo „nepastebėti“. Tačiau šiuo atveju jei tas faktorius ir yra, tai jį reiktų vadinti „žmogiškuoju faktoriumi klastoti“. Nes data buvo nutrinta specialiai, tai yra siekiant ją nuslėpti. Tai galima spręsti iš kelių dalykų. Data nuvalyta ne visa, mėnuo ir metai palikti, partijos numeris paliktas, o dingo tik du skaičiukai, iš kurių galima suprasti, kad produktas nebetinkamas vartoti. Nuotraukoje pateikta viena pakuotė įsigyta kitoje parduotuvėje, nuo kurios nepašalinta galiojimo diena. Vadinasi tie skaičiai nurodantys dieną, tikrai buvo.

   O dėl profesijos. Tai kiekvienas darbas reikalingas. Juo labiau, jei jis atneša naudos. Šiuo atveju naudos vartotojui, kuris kitą kartą žinos, kaip kartais elgiasi prekybininkai, ir bus atsargesnis.

   Kad ir kaip būtų keista, bet naudos yra ir pačiam IKI, kuriam, ko gero, reiks peržiūrėti, kodėl viešai deklaruojama „griežta vidinė tvarka“ šiuo konkrečiu atveju buvo ignoruota du kartus, skirtingose parduotuvėse.

   Beje, toks yra ir šio tinklalapio tikslas – vartotojas privalo žinoti tiesą. Jei dėl šio tikslo reikia panaršyti prekių lentynas, tai jos ir bus naršomos. Nesunku gi 🙂

 7. Pingback: Po klastojimo skandalo IKI atliko tyrimą ir nubaudė darbuotojus | Nevartok

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>