Į Lietuvos rinką pateko maisto papildai, apšvitinti jonizuojančiąja spinduliuote

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Latvijos dėl maisto papildų „OLS“, neleistinai apšvitintų jonizuojančiąja spinduliuote. Lietuvos vartotojams šie papildai pristatomi pavadinimu „Limfinės sistemos valymas“ (išfasuoti baltuose plastikiniuose buteliukuose po 29 g, partijos Nr. 010713, tinkamumo vartoti terminas iki 2015-07-25, gamintojas „Alina Farma“, Rusija). Nesaugius maisto papildus Lietuvoje platino Rusijos firmos ,,Faberlic” atstovas Lietuvoje „Faberlic Baltija SIA“.

Tyrimo metu nustatyta, kad įmonė „Faberlic Baltija SIA“ buvo gavusi informaciją iš Latvijos tiekėjo, kad maisto papildai „OLS“ (partijos Nr. 010713) gali būti nesaugūs, tačiau apie tai neinformavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, maisto verslo operatorius, manantis ar turintis pagrindo manyti, kad į rinką pateiktas maistas gali pakenkti žmonių sveikatai, apie tai nedelsiant privalo informuoti kompetentingas institucijas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė įmonei platinti maisto papildus „Limfinės sistemos valymas“ ir nurodė nedelsiant surinkti juos iš rinkos.

Vartotojai, įsigiję šių papildų, informuojami, kad gali gražinti juos platintojui ir atgauti sumokėtus pinigus.

Jonizuojančioji spinduliuotė yra naudojama augalinei žaliavai apsaugoti nuo gedimo ir siekiant kuo ilgiau išsaugoti gerą maisto produktų kokybę. Europos Sąjungos valstybėse jonizuojančiąja spinduliuote galima apdoroti tik džiovintas aromatines žoles, prieskonius ir augalinius pagardus. Rusijos Federacijoje nėra patvirtintų įmonių, kurios galėtų savo produkciją, apšvitintą jonizuojančiąja spinduliuote, eksportuoti į Europos Sąjungą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (2)

  1. VIRGINIJA:

    jau senai zmones kalbejo kad visi maisto papildai tai nuodai.kiti sake jie vezy sukelia.as tai ju neperku.jau vitaminu nera jie tapo maisto papildais visi

  2. Gerai, kad bent jau buvo užfiksuotas toks atvejis ir sustabdytas jų platinimas.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>