Garsus ūkininkas įkliuvo su nekokybiška kalakutiena

Garsus ūkininkas įkliuvo su nekokybiška kalakutiena. Pagal vartotojo skundą nustatyta, kad ūkininkas prekiavo nekokybiška kalakutiena. Priminsime, kad ūkininkas iš Širvintų jau buvo sukėlęs pirkėjų pasipiktinimą, kai buvo įtartas gudriu klastojimu – ant gaminių pakuotės nurodydavo vieną kilogramo kainą, tačiau galutinė kaina, kurią tekdavo mokėti pirkėjui, nurodyta ženkliai didesnė. Tuomet ūkininkas aiškino, kad tai tik techninė klaida.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi vartotojo skundą, atliko neplaninį patikrinimą ūkininko Leono Rutkausko parduotuvėje, prekiaujančioje žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ laikinojoje prekyvietėje (Konstitucijos pr. 12, Vilnius). Nuo praėjusių metų rugsėjo vidurio iki šių metų balandžio mėnesio tai jau 7 vartotojų pranešimas dėl ūkininko L. Rutkausko parduodamos nekokybiškos kalakutienos produkcijos.

Tikrinimo metu rasta 60,4 kg šviežios kalakutienos ir 6,7 kg rūkytos kalakutienos filė su gedimo požymiais. Parduodamiems produktams nebuvo galima nustatyti atsekamumo, pateikti nenumeruoti važtaraščiai, ženklinimo etiketėse rūkytai kalakutienos filė nenurodytas tinkamumo vartoti terminas.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie šio ūkininko prekybos pažeidimus informavo Širvintų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir paprašė atlikti patikrinimą L. Rutkausko kalakutų skerdykloje ir mėsos perdirbimo ceche.

Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinę šią įmonę, nustatė, kad skerdykloje ir gamybos ceche nepakankamai užtikrinamas produkcijos atsekamumas, išpjaustymo skyriuje nebuvo karšto vandens, fasavimo medžiagos laikomos produkcijos šaldytuve, patalpose išlūžę grindys, šaldikliai perpildyti šalutiniais gyvūniniais produktais, neužtikrinami temperatūriniai režimai.

Už nustatytus pažeidimus įmonės gamybos vadovei skirta piniginė bauda bei uždrausta realizuoti gamybai naudojamas žaliavas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>