Garsus mėsos vardas krito. Kas sukčiauja, o mes nežinome?

tereses gaminiaiDėl nelegalios veiklos laikinai sustabdyta UAB „Senieji Teresės mėsos gaminiai“ (S. Dariaus ir S. Gireno g. 3A, Kazlų Rūda) mėsos perdirbimo įmonės veikla. Į rinką nepateko 2 751 kg neaiškios kilmės, nelegaliai įsigytos mėsos ir jos gaminių.
Įmonė patikrinta gavus informaciją iš Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kuri kartu su Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir šio rajono vyriausiojo policijos komisariato atstovais išaiškino nelegalų kiaulių supirkimo, skerdimo ir realizavimo atvejį.
„Nelegali veikla ir maisto klastojimas yra vis aštrėjanti problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Juk vartotojas neturi kito pasirinkimo, kaip tik pasitikėti maisto produkto etiketėje pateikta informacija. Be to, daugeliu atvejų maisto klastojimu ir nelegalia veikla bandoma paslėpti ne tik prastesnę maisto produktų kokybę, bet ir grubius saugos pažeidimus, o tai jau tiesioginė grėsmė mūsų visų sveikatai“, – pabrėžia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.
Patikrinimo UAB „Senieji Teresės mėsos gaminiai“ metu, Kazlų Rūdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patvirtino, kad įmonė veiklą vykdė nesąžiningai, klastojo mėsos gaminių kilmę, aplaidžiai vykdė žaliavų priėmimo kontrolę. Mėsos žaliavų šaldytuve rasti 845 kg mėsos, brandinimo – šaldymo patalpoje – 1 786 kg kiaulienos pusgaminių, garaže įrengtame šaldiklyje – 120 kg lašinių, kurie buvo nepaženklinti, neaiškios kilmės, be įsigijimo dokumentų. Nustatyta, kad kai kurias žaliavų įsigijimo sąskaitas įmonė registruodavo po du kartus, taip galimai nuslėpdama žaliavų be dokumentų įsigijimo faktus. Nustatyta ir kitų grubių savikontrolės, maisto tvarkymo reikalavimų pažeidimų.
„Jau kelis metus vykdome tikslingą, kovai su nelegalia veikla ir maisto klastojimu skirtą programą. Tokių tyrimų koordinavimui paskirtas specialistas, kuris gilinasi į šio pavojingo reiškinio tendencijas Lietuvoje ir Europoje. Pavyzdžiui, vien šiais metais dėl įvairių ženklinimo, atsekamumo ir tinkamumo vartoti terminų pažeidimų mūsų specialistai uždraudė realizuoti apie 5 tonas mėsos ir jos gaminių, pernai – apie 15 tonų. Nustatomi pažeidimai atitinka ir kitose Europos Sąjungos valstybėse vyraujančias tendencijas, todėl visos šalys narės akcentuoja būtinybę dar griežčiau tikrinti mėsos produktų atsekamumą ir ženklinimą, taip sumažinant vartotojų klaidinimo atvejų“, – teigia J. Milius.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. Ne esme:

    Ponai tikrintojai pasitikrinkite sau veina vieta.
    As ne pries tikrinimus bet pries idiotizma. Pagal VMVT kiekvienas augintojas turi turet sertifikuota skerdykla kainuojancia 500000 EU. Net kaimo bobute kuri nunese paskutini gaideli i turgu.
    Sudarykit salygas vieims konkurencingas o tada tikrinkite, nuleiskite istatymus bent jau iki teorines proto ribos.

  2. Nenustebciau:

    nenustebciau, jei si ‘neaiskios kilmes’ (del netvarking dokumentu ar ju nebuvimo) mesa buvo geresnes kokybes uz ta, kuri pardavinejama tvarkingai su dokumentais. Pradedant sviezia, kurios galiojimas baigiasi siandien (bet teoriskai viskas OK) ir baigiant ta, kuri pardavinejama jau iskepta ar kitaip apdirbta.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>