FAZER „Vaikų svajonių bandelės“ su pelėsiu ir apgaulingu galiojimo terminu

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo vartotojo skundą apie įsigytą ,,Vaikų svajonių bandelę su varške”, kurioje jautėsi pelėsis, nors tinkamumo vartoti terminas dar nebuvo pasibaigęs.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino bandelių gamybą UAB ,,Fazer Lietuva” (Raudondvario pl. 129A, Kaunas). Bandelės buvo kepamos griežtai laikantis gamybos technologijos, kurioje reglamentuoti fiziniai ir cheminiai šių gaminių rodikliai – minkštimo drėgnis, rūgštingumas, cukrus, riebalai, minkštimo kietumas. Įmonėje įdiegtos nuolatinės gaminių kontrolės priemonės, laikomasi geros higienos praktikos reikalavimų. Tačiau patikrinimo metu inspektoriai nustatė, kad ženklinimo etiketėje buvo nurodytas 1 para ilgesnis nei numato įmonės standartai bandelių tinkamumo vartoti terminas. ,,Vaikų svajonių bandelių su varške” įmonėje iškepama maždaug po 1 tūkst. vienetų kasdien. Vartotojo įsigijimo dieną buvo iškepti 1 092 vnt. šių gaminių. Dėl minėtos partijos gaminių daugiau nusiskundimų nebuvo gauta. Už nustatytus neatitikimus Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB ,,Fazer Lietuva” atsakingam asmeniui skyrė baudą.

UAB ,,Fazer Lietuva” operatyviai reagavo į inspektorių nustatytą pažeidimą. Įmonės atsakingi darbuotojai nedelsiant atliko patikrinimą, išnagrinėjo produktų ženklinimo pažeidimo priežastis ir nustatė, kad nurodant tinkamumo vartoti terminus, suklydo įmonės darbuotojai. Apie nustatytus neatitikimus įmonė informavo vartotojus spaudoje, įsipareigojo papildomai įvertinti šių gaminių receptūrą ir technologinį procesą, siekiant ateityje išvengti galimų pelijimo atvejų.

Per 2013 metus skundų dėl UAB ,,Fazer Lietuva” gaminamos produkcijos nebuvo gauta, planinis įmonės patikrinimas buvo atliktas praėjusių metų lapkritį. Jo metu nustatyti smulkūs pažeidimai, kurie operatyviai buvo pašalinti.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. Kažin dar aiškiau negalima buvo nufotografuoti?

  2. gjjjj:

    ką gi, prikraus daugiau kokių nors anti pelėsio konservantų:)

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>