Druskos skandalo rezultatų teks palaukti

creativecommons.org

Lenkijos Valstybinė sanitarijos inspekcija informavo, kad skandalo tyrimas vykdomas bendradarbiaujant prokuratūros, policijos ir maisto kontrolės pareigūnams. Dėl didelės tyrimo apimties ir sudėtingumo Lenkijos prokuratūra įpareigojo visus tyrime dalyvaujančius pareigūnus kol kas neatskleisti informacijos apie tyrimą, konkrečių laboratorinių tyrimų išvadų ir duomenų apie produkcijos išplatinimą.

Pranešime teigiama, kad laboratorinių tyrimų metu tirtuose druskos mėginiuose buvo aptikti nedideli dioksinų ir sunkiųjų metalų kiekiai. Tačiau kompetentingų Lenkijos institucijų ekspertų atlikto rizikos vertinimo išvadose konstatuojama, kad nustatyti teršalų kiekiai yra labai nedideli ir negali sukelti pavojaus vartotojų sveikatai.

Tačiau, nepaisant ekspertų išvadų, Lenkijos Valstybinė sanitarijos inspekcija informavo, kad buvo imtasi visų būtinų veiksmų, užtikrinant, kad techninė druska ir su ja pagaminti maisto produktai būtų išimami iš rinkos.Lenkijos atsakingi pareigūnai savo pranešime taip pat informavo Europos Komisiją ir visas ES valstybes, kad išsami informacija apie druskos skandalą bus pateikta pasibaigus prokuratūros vykdomam tyrimui.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>