Pavojingos atšaldytos midijos platintos RIMI, pirkėjai raginami jas grąžinti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gavus informacijos apie masinį apsinuodijimo maistu protrūkį Prancūzijoje,  uždrausta prekyba trimis nesaugių midijų partijomis.

Pranešime nurodoma, kad 54 kg nesaugių atšaldytų midijų (partijų numeriai: 2013-03-28, 2013-04-08, 2013-04-11) į Lietuvą atsivežė įmonė RAB „Salas zivis“. Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo skubų atvejo tyrimą. Platintojas įpareigotas nedelsiant surinkti minėtas midijas iš rinkos ir saugiai jas sunaikinti.

Pranešimą išplatinusi Prancūzijos kompetentinga institucija informavo, kad į gydymo įstaigas jų šalyje jau kreipėsi 21 žmogus. Visi susirgusieji skundėsi panašiais apsinuodijimo biotoksinais požymiais: viduriavimu, pykinimu, vėmimu. Nukentėjusieji teigė valgę midijas. Prancūzijos kompetentingos institucijos, atsižvelgdamos į didelį susirgusiųjų skaičių bei įvertinę produktų atsekamumo (ženklinimo) problemas, ėmėsi atsargumo priemonių ir nurodė atšaukti iš rinkos visas midijų partijas, sužvejotas po kovo 25 d. ir tiekiamas į Prancūziją iš Ispanijos (Galisija regiono).

Tyrimo metu nustatyta, kad galimai nesaugių midijų partijos buvo išplatintos ne tik Prancūzijoje, bet ir Belgijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, o taip pat eksportuotos į Rusiją, Ukrainą, Monaką, Alžyrą. Nors kitų pranešimų apie apsinuodijimo midijomis protrūkius negauta, tačiau visose minėtose šalyse pradėti tyrimai, o nesaugių partijų produktai skubiai surenkami iš rinkos.

„Mes galime užtikrinti, kad tai tikrai nebuvo MAXIMOS tiekėjas. Šių midijų MAXIMOJE nebuvo. Mūsų jūros gėrybės yra saugios“, – nevartok.lt sakė MAXIMOS komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Kiek žinoma, NORFA atšaldytomis midijomis neprekiauja. O štai RIMI jau išpatino savo parduotuvėse pranešimus, raginančius grąžinti pavojingas midijas. Jeigu valgėte RIMI pirktas midijas ir turėjote sveikatos sutrikimų, praneškite nevartok.lt.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>