Dešreles nuolat valgančiam vaikui atsirado nenumaldomas troškulys

„Mano sūnus labai pamėgo dešreles pusryčiams. Tačiau pastebėjau, kad vaikas pradėjo vartoti ypač daugiau skysčių. Jį pradėjo kamuoti troškulys.

Spėju, kad dešrelėse daug druskos. Nes tas dešreles valgo vos ne kiekvieną dieną. Juk augantis organizmas. Tačiau, kai berniukas nuolat tu dešrelių prašo, jau nežinau ką ir daryti.

Perku žinomos įmonės aukščiausios rūšies dešreles. Ar gali būti taip, kad vaikams dešrelės yra kenksmingos“, – nevartok.lt klausė panevėžietė Elena.

Specialistai jau ne kartą yra atkreipę dėmesį į produktus turinčius didelį kiekį druskos. Vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms rekomenduojama daug druskos turinčių produktų vartoti kuo rečiau ir mažiau.

Produktai turintys didelį druskos kiekį

Taigi apie Elenos vaiko valgomas dešreles…Vienoje virtoje dešrelėje (60 g) yra apie 1,1 g druskos, taigi – porcijoje, t.y. poroje dešrelių esantis druskos kiekis (2,2 g) sudaro beveik pusę paros rekomenduojamo neviršyti druskos kiekio, o juk dešreles dažnai pagardiname dar ir pomidorų padažu, užkandame duona ir valgome kartu su žiupsneliu druskos pasūdytomis salotomis.

Druskos kiekis juodoje, baltoje duonoje ir batone beveik nesiskiria – 100 gramų šių produktų yra apie 1 g druskos. Vienoje vidutinio dydžio baltos duonos riekėje yra apie 0,45 g druskos. Panašų druskos kiekį gausime ir su juodos duonos rieke, o su rieke batono gausime mažiau druskos (apie 0,2 g), nes riekė lengvesnė ir mažesnė.

Lyderiais pagal druskos kiekį pieno produktų grupėje galėtume pavadinti fermentinius sūrius – vidutiniškai 100 g fermentinio sūrio yra apie 1,5 g druskos. Ant sumuštinio uždedame apie 30 g sūrio gabalėlį, o tai reiškia, kad gauname apie 0,45 g druskos.

Viename šaukšte majonezo yra vidutiniškai apie 0,2 g druskos, tokiame pačiame kiekyje pomidorų padažo yra apie 0,3 g druskos. Dažniausiai maisto produktus pagardiname daugiau nei vienu šaukštu pomidorų padažo…

100 g karštai rūkytos žuvies yra apie 2,1 g druskos: su nedidele porcija karštai rūkytos žuvies gausime 2,73 g druskos, o tai yra daugiau nei pusė rekomenduojamo neviršyti druskos kiekio.

Karštai rūkytuose mėsos gaminiuose yra apie 2,2 g druskos 100 g produkto. Pora griežinėlių vidutinio storio karštai rūkytos dešros ant sumuštinio – apie 1,1 g druskos. Kiek mažiau druskos yra virtoje dešroje – 100 g šios dešros yra apie 2,1 g druskos. Su ant sumuštinio uždėtais pora vidutinio storio virtos dešros griežinėliais gauname 0,6 g druskos.

Kiek druskos suvartojame per pusryčius, pietus ir vakarienę?

Per pusryčius suvalgius juodos duonos sumuštinį su sviestu ir karštai rūkyta dešra gauname apie 1,6 g druskos (beveik trečdalis rekomenduojamo neviršyti druskos kiekio). Rinkdamiesi sumuštinį su batonu, sviestu ir daktariška dešra – 0,8 g druskos (beveik penktadalis rekomenduojamo neviršyti druskos kiekio).

Beveik visą rekomenduojamą neviršyti paros druskos kiekį (apie 4,84 g) gauname suvalgę dvi virtas dešreles su šaukštu pomidorų padažo, bulvių koše ir raugintais agurkais. Kotletas su grikių koše ir šviežių kopūstų salotomis – 2,5 g druskos (pusė rekomenduojamo neviršyti druskos kiekio). Kepta menkė su ryžiais ir marinuotais burokėliais – 2,8 g druskos, t,y. šiek tiek daugiau nei pusė rekomenduojamo neviršyti druskos kiekio.
Jei vakarieniaudami rinksitės varškės apkepą, su porcija šio patiekalo (200 g) gausite apie 0,5 g druskos. Suvalgydami porą vidutinio dydžio lietinių blynų su varškė, gausite apie 0,2 g druskos.
Skaičiavimai nebūtinai tiksliai atitinka jūsų mitybą – nelygu koks produktas ar patiekalas.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto rekomendacijos


Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , , , ,

Komentarai (3)

  1. mama:

    O jeigu po desreliu pagerti kolos, tai apskritai vaikui bus labai labai blogai 🙁

  2. nu jo:

    O aš šiandien ne laiku į WC nuėjau, tai tikriausiai irgi dešrelės kaltos.
    Kvailas skundas. Skysčių poreikis organizmui gali atsirasti dėl milijono priežasčių ir nebūtinai blogų. Gal tas vaikas visai negėrė iki tol, o dabar organizmas susitvarkė ir pradėjo reikalaut normalios dozės skysčio.
    Man tai tokios mamos su tokiais komentarais atrodo kvailiomis, namuose užsidarusiomis, namų šeimininkėmis.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>